tv3.lv

Arstaruslmirus izdod albumu "Pie zemes"

2021. gada 21. maijā 9:57

Piektdien, 21. maijā, straumēšanas un lejupielādes vietās nonāk producenta un izpildītāja Arstarulsmirus jaunais albums “Pie zemes”, kas ir otrais albums no četru albumu sērijas “Vēlējuma dziesmas”.

Albums “Pie zemes” ir otrais no gaidāmo četru “Vēlējuma dziesmu” albumu cikla. Katrs no šī cikla ierakstiem metaforiski atspoguļos kādu no četrām stihijām – ūdens, zeme, uguns, gaiss. Otrais cikla albums veltīts zemes tematikai, muzikāli un dziesmu tekstos atspoguļojot to simbolizējošas asociācijas – dabu kā dzīvības pamatu, pašizziņas centienus, attiecības ar līdzcilvēkiem, iekšējā balansa meklējumus, pakāpenisku un vienmēr klātesošu transformāciju.

“Klausoties vienkopus dziesmu materiālu, secinu, ka šis albums daudzviet ir sanācis ļoti personisks. Gan muzikāli, gan saturiski “Pie zemes” skaņdarbu kopumā esmu ielicis gan to izjūtu un emociju spektru, kas ir bijis aktuāls pēdējo pāris gadu laikā, gan to, uz kuru tiecos pašreiz,” komentē mūziķis.

Darbu pie jaunā saturiskā virziena, ko mūziķis dēvē par “Vēlējuma dziesmām”, Arstarulsmirus uzsāka pirms ilgāka laika. Vēlējuma dziesmu mērķis ir vairot vērīgāku un līdzjūtīgāku attieksmi pret cilvēka iekšējo pasauli, kā arī atspoguļot sirsnīgu, atbalstošu un cieņpilnu nostāju savstarpējās attiecībās.

Turpinot pirmā Arstarulsmirus albuma aizsākto tradīciju, muzikāli autoru mērķis bija likt uzsvaru uz harmonisko un melodisko pusi, vēl vairāk sakausējot rečitatīva manierē izpildītās dziesmu daļas ar daudzbalsīgiem un solo dziedājumiem, kurus izpilda daiļvokālistu kvintets – Laima Dimanta, Madara Orola, Rihards Bērziņš, Lauris Valters un Jevgēnija Krupenkina.

“Kā jau ierasts, arī veidojot šo albumu, vēlējos padzēst savas līdzšinējās muzikālās robežas un iezīmēt jaunas. Darījām, cik varējām, lai albumā būtu dzirdams tas, ka mani un manas komandas radošie meklējumi vēl ir procesā. Ceru, ka šī tendence turpināsies arī nākotnē” par albuma muzikālo materiālu izsakās Arstarulsmirus.

Albuma tapšanā piedalījās arī tādi mūziķi kā Mārcis Auziņš, Elvis Lintiņš, Staņislavs Judins un Sergejs Laletins.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Albuma mūzikas un tekstu autors: Arstarulsmirus, albuma aranžiju autors: Arstarulsmirus, aranžiju līdzautori: Laima Dimanta, Mārcis Auziņš, Elvis Lintiņš. Albuma noformējuma mākslinieciskais virziens un fotogrāfija: Zane Priede. Māksliniece ir uzņēmusies izstrādāt visu “Vēlējuma dziesmu” albumu cikla bildes. Dizaina radošais virziens un grafiskais dizains: Rūta Jumīte.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm