tv3.lv

Bija grēks nemēģināt – Latvijas eksporta balvu saņem ģitāru pedāļu ražotāji “Gamechanger audio”

2019. gada 29. martā 19:43

Jau desmito gadu Latvijā tiek apbalvoti veiksmīgi eksporta uzņēmumi. Šogad “Sprīdīša balvu” saņēma uzņēmums “Gamechanger audio”, kas ražo ļoti specifisku lietu – inovatīvus ģitāras pedāļus. Tie izpelnījušies atzinību no mūziķiem visā pasaulē, arī “The Rolling stones” un “Rammstein”. Jaunie uzņēmēji par saviem panākumiem saka – bija grēks nemēģināt.

Uzņēmums “Gamechanger audio” ražo ģitāru pedāļus, kas elektriskiem instrumentiem dod iepriekš nebijušu funkciju. Trīs gadu laikā iekarots ārzemju tirgus, par ko uzņēmums sumināts ar “Sprīdīša balvu” – to Tirdzniecības un rūpniecības kamera pasniedz jauniem ražotājiem ar izteiktu eksporta potenciālu.

Mūzika ir “Gamechanger audio” dibinātāju kaislība – pašiem muzicējot, radās doma par šādiem audio efektiem. Ideja bija tik laba, ka bija grēks to neīstenot, un tā radās “Plus Pedal”, kas aizrāva arī citus un ļāva uzņēmumam nostiprināt savu vietu mūzikas industrijā.

“Tie, kas spēlē klavieres, zina, ka klavierēm ir pedālīši, skaņas var izskanēt ilgāk. Var vairākos slāņos spēlēt. Līdz šim ģitārām nebija kas tāds izdomāts. Tas ir pilnais estētiskais komplekts. Tāda sajūta, ka tu savai ģitārai pievieno mazu elementu no “Steinway flīģeļa,” saka “Gamechanger audio” līdzdibinātājs Iļja Krūmiņš.

Otrs pedālis ir “Plasma Pedal”, kas ģitāras signālu pārvērš par augstsprieguma elektrības izlādi. “Var novērot to, kā ģitāras notis pārvēršas par elektrības izlādi. Tas liek pieaugušiem vīriešiem ķiķināt kā maziem bērniem – ooo, elektrība nāk no ģitāras ārā skaidro “Gamechanger audio” līdzdibinātājs.

Ceļu uzņēmējdarbībā puiši sāka ar pūļa finansējumu, ražoja pedāļus dzīvoklī, vēlāk garāžā, bet tagad viņiem ir savs birojs un tuvojas jau 10 tūkstošiem pasūtījumu. Galvenokārt eksportē uz angliski runājošām valstīm – ASV, Austrāliju, Lielbritāniju – , arī vietējie mūziķi novērtē šo izgudrojumu.

“Foršas, interesantas idejas ir visiem, bet mums ir tas naivums mēģināt tās realizēt. Nav ko zaudēt, mēs vienkārši taisām spēļmantiņas, un cilvēki ir sajūsmā,” norāda Krūmiņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sajūsmā ir arī mūzikas zvaigznes – latviešu izgudrotos pedāļus izmanto tādi rokmūzikas grandi kā “The Rolling stones”, “Pink Floyd”, Džeks Vaits no “The White Stripes” un “Rammstein”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm