tv3.lv

Dziedātāja Katō jaunajā dziesmā visus sūta ratā

Šonedēļ publikas vērtējumam nodots dziedātājas Katō jaunākais veikums – singls “Ej ratā”, kuram tapis krāšņs videoklips.

2020. gada 13. oktobrī 9:07

Videoklipā, ko veidojis režisors Kārlis Lesiņs un “Woodpecker pictures” komanda, iemūžināti vairāki tēli – trubadūrs un spēka vīrs, iluzionists un žonglieris, uguns spļāvējs un dejotāji, bet dziedātāja Katō iejutusies galma princeses lomā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es uzreiz zināju, ka šoreiz klipā centrālajam varonim ir jābūt pašai dziedātājai, bet gribējās paspēlēties ar kontrastiem, lai vizuālā valoda nav tik tieša un kaut kādā mērā disonētu ar dziesmas vārdiem.

Man personīgi dziesma “Ej ratā” tulkojas kā vēstījums vīriešiem, kuri nenovērtē savas otras puses, jo uzskata izveidotās attiecības par pašsaprotamām. Tāpēc videoklipa vizuālā stāsta daļā nolēmu iet pretējā virzienā, kurā, iespējams, Katō ir tā, kura vienkārši ir pārāk izvēlīga.

Kaut kādā mērā arī mūsu dzīvēs šādi pretnostatījumi veidojas, kad patiesība ir kaut kur pa vidu un ir grūti noteikt, kuram taisnība. Varbūt arī dziesma “Ej ratā” tomēr spēs līdzsvarot abas puses, vīriešiem likt aizdomāties par savām sievietēm, un sievietēm panākt pretī saviem vīriešiem,” mūzikas videoklipa un dziesmas nozīmi skaidro režisors.

Singls tapa dziedātājas radošajā nometnē kopā ar producentu Kasparu Ansonu un komponistu Edgaru Mākenu.

“Piekritu sadarbībai, jo ļoti cienu Kaspara popmūzikas aranžētāja prasmes, kā arī biju pamanījis jaunās dziedātājas tekstos asprātības slāni, kurš, manuprāt, nav nemaz tik biežs viesis latvju popmūzikas hitos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Varbūt negaidīju, ka piedalīšos pie latino tematikā un muzikālajā stilistikā balstīta skaņdarba izstrādes. Bet tāds tas mums kopīgi sanāca, turklāt gana dzīvs un grūvīgs. Daudzslāņains, kaut pirmajā brīdī skan askētiski,” savās pārdomās par projektu dalās Mākens.

Katō kā dziedātāja Latvijas mūzikā sevi pieteica 2019. gada februārī, izdodot singlu “Es gāju par tālu”. Deviņu mēnešu laikā tika izdots arī pirmais mazalbums “Ko mani putni ēd”, kas tika atzīts kā stabils pieteikums Latvijas popmūzikā, ko izceļ nominācija Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons 2020” kategorijā “Gada debija”. Īsā dziedātājai izdevies iekarot vairāku Latvijas radio staciju topu virsotnes.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm