tv3.lv

Dzintaru koncertzālē sākas Ineses Galantes mūzikas festivāls

Dzintaru koncertzālē šovakar sācies operdziedātājas Ineses Galantes mūzikas festivāls, kas risināsies līdz nedēļas beigām. Šovakar uz skatuves dažāda stila muzikāli priekšnesumi, festivālu papildinājuši arī skulptori un mākslinieki.

Operdziedātājas Ineses Galantes rīkotais mūzikas festivāls “The best of summertime” šogad notiek jau 16. reizi. Ierasti viesus pasākumā priecē ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē atzīti džeza, fanka, roka un arī klasiskās mūzikas izpildītāji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Inese Galante
operdziedātāja, festivāla rīkotāja

“Mēs augam, un man liekas, ka var to redzēt, ka ir izaugsme un pārmaiņas, ir daudz vairāk elegances, un ar manas meitas palīdzību nāk arī mākslas kopā.”

Iepriekšējos gadus pasākuma apmeklētājiem bija iespēja baudīt tikai muzikālus priekšnesumus. Šogad pirmo reizi radošajai komandai pievienojušies arī mākslinieki.

Viņu loks samērā plašs – mākslinieces Elita Patmalniece un Kristīne Luīze Avotiņa ar saviem darbiem būs daļa muzikālo priekšnesumu, savukārt mākslas galerijas “Happy art museum” skulptoru darbi būs izstādīti Dzintaru koncertzāles teritorijā. Tajā būs apskatāma arī mozaīkas izstāde, kas nākotnē varētu aizceļot uz Ukrainu.

Gaļina Maksimova
“Happy Art Museum” vadītāja

“Kad sākās karš Ukrainā, kara pirmajās dienās pie Kijivas sabombardēja mazu muzeju, Marijas Primačenko muzeju – pilnīgi nejauši, nevajadzīgi un nejēdzīgi. Un Vadimam radās ideja, ka sanākam kopā, uzaicinām citus cilvēkus un izgatavojam fragmentus no Primačenko gleznām un uzdāvinām vairs jau neesošam muzejam.”

Galvenais festivāla uzsvars tomēr nemainīgs – sniegt pasaules un klasiskās mūzikas baudījumu. Šogad apmeklētājus priecēs ne tikai pašmāju mūziķi, bet arī izpildītāji no Ukrainas, Izraēlas, Austrijas. Jau šovakar festivāla atklāšanā būs iespēja satikt duetu, kurā apvienojušies mūziķis un komiķis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Hjangs-Ki Džo un Aleksejs Igudesmans
mūziķi

“Mūsu dziļa pārliecība, ka klasiskajai mūzikai nav jābūt ceremoniālai un skumjai, kā tas nereti izskatās – visi nāk uz koncertiem, tērpušies melnā, spēlē orķestris un principā nav nekādas atšķirības no bērēm. Taču šo ceremoniskumu var padarīt jautru un izklaidējošu.”

Festivālā gaidāmas konkursa “Ineses Galantes talanti” laureātu uzstāšanās, kā arī izrāde par franču šansona leģendas Edītes Piafas dzīvi un daiļradi. Festivāls ilgs līdz nedēļas beigām.

Pastiprināti interesējas par pašvaldību dzīvi kā Rīgā, tā tālākos Latvijas reģionos. Interesē vietvarās notiekošie politiskie ķīviņi, kā arī sociāla un sadzīves rakstura notikumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm