tv3.lv

”Eirovīzijas” atlases šovus vadīs Ketija Šēnberga un Lauris Reiniks; uzvarētāju noteiks skatītāji un žūrija

”Eirovīzijas” nacionālās atlases tiešraižu vadīšana šogad uzticēta Ketijai Šēnbergai un Laurim Reinikam, un dziesmu konkursa pusfinālā 5. februārī un finālā 12. februārī puse no teikšanas būs skatītājiem īsziņu un telefonbalsojumā, puse – žūrijai.

19. janvārī 14:20

Līdz ar krāšņo ”Eirovīzijas” nacionālās atlases šovu atgriešanos skatītājiem būs iespēja atkal satikties ar iemīļoto vadītāju Ketiju Šēnbergu. Viņas dzīvē mūzikai ir ļoti liela loma, viņa konkursa atlases vadījusi piecus gadus, un šī būs priecīga atgriešanās. Šovu tiešraidēs Ketija iepazīstinās skatītājus ar māksliniekiem, iedrošinās aktīvi līdzi just un balsojumā izvēlēties savus favorītus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Konkursa vadītāja lomā debitēs mūziķis Lauris Reiniks. Viņam ir bagāta pieredze ”Eirovīzijas” nacionālajās atlasēs kā izpildītājam un dziesmu autoram – Lauris piecas reizes piedalījies konkursā “Eirodziesma”, apvienības “F.L.Y.” sastāvā ar dziesmu “Hello From Marss” 2003. gadā ieguvis 1. vietu un pārstāvējis Latviju ”Eirovīzijas” finālkonkursā, kas notika Rīgā.

Vēl piecreiz Reinika sacerētās dziesmas Latvijas un Īrijas nacionālajās atlasēs izpildījuši citi mūziķi. Viņš arī divas reizes – 2000. un 2004. gadā – bijis Latvijas balsojuma paziņotājs ”Eirovīzijas” finālā. Atlases šovos Lauris ļoti labi jutīs dalībnieku satraukumu un pārdzīvojumus, tāpēc ar īstajiem vārdiem varēs viņus uzmundrināt un iedvesmot.

Atlasēs tāpat kā lielajā ”Eirovīzijas” konkursā vienlīdz nozīmīga būs skatītāju un žūrijas loma. Gan pusfinālā 5. februārī, gan finālā 12. februārī skatītāju īsziņu un telefonbalsojuma rezultāti tiks skaitīti kopā ar žūrijas balsojuma rezultātiem. Skatītāji par saviem favorītiem no viena tālruņa numura varēs zvanīt un sūtīt īsziņas neierobežotā skaitā.

No pusfināla fināla šovam kvalificēsies 10 dalībnieki, kuri būs ieguvuši augstāko vērtējumu, apvienojot skatītāju balsojuma rezultātus un žūrijas vērtējumu. Žūrijai un Latvijas Televīzijai būs iespēja finālam izvirzīt vienpadsmito dalībnieku, taču “wild card” var izvēlēties arī nepiešķirt.

Žūrijā ir Latvijas mūzikas industrijas, pasākumu jomas un televīzijas pārstāvji, kā arī ārvalstu profesionāļi, taču tās pusfināla un fināla žūrijas sastāvs tiks atklāts tikai pēc starptautiskā ”Eirovīzijas” dziesmu konkursa Turīnā, Itālijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau vēstīts, ka dalībai ”Eirovīzijas” nacionālās atlases pusfinālā žūrija izvēlējusies 16 dalībniekus, septiņpadsmito interneta balsojumā noteica skatītāji un klausītāji. Pusfinālā piedalīsies: Aminata, Beatrise Heislere, “Bermudu Divstūris”, “Bujāns”, “Citi Zēni”, Elīna Gluzunova, “Inspo”, Katō, Linda Rušeniece, Markus Riva, “Mēs jūs mīlam”, Miks Dukurs, Miks Galvanovskis, Patriks Peterson, RAUM, “The Coco’nuts” un Zelma.

Konkursa uzvarētājs iegūs tiesības pārstāvēt Latviju vērienīgajā ”Eirovīzijas” dziesmu konkursā Turīnā, Itālijā. Pusfināli notiks 10. un 12 . maijā, fināls – 14. maijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm