Fiņķis apvienojas ar Patrishu dziesmā “Raķešu zinātne” un izziņo koncertus

17. martā 10:39

Hiphopa mākslinieks Fiņķis un dziedātāja Patrisha ierakstījuši kopīgu dziesmu “Raķešu zinātne”, un šorīt tā tika prezentēta “900 sekundēs”.

“Šī dziesma man atgādina par cilvēkiem, bez kuriem šī dzīve būtu daudz tumšākās krāsās,” saka Fiņķis. “Rakstot šo dziesmu, sevī risināju konfliktu, kas rezultējās ar manis paša cieti būvētā ego demontāžu. Ņem vieglāk – šī nav raķešu zinātne!”

“Raķešu zinātne” ir pirmā dziesma kopš Fiņķa debijas albuma “Tāds slinkums”, kas iznāca pērnā gada aprīlī. Šī gada februārī Fiņķis arī ieguva “Zelta mikrofonu” par gada labāko video klipu dziesmai “Sevis mīlestība”.

“Raķešu zinātnes” piedziedājums tapis jau pirms vairākiem gadiem no materiāliem, ko Fiņķis sauc par “depresijas kabinetu”. “Depresijas kabinetā es glabāju mājas demo ierakstus, kas tapuši dzīves tumšākos posmos.” Domājot par kopējo dziesmas skanējumu, tika uzrunāts grupas “Kasetes” producents Rūdolfs Zagorskis, kurš palīdzēja ar sintezatora partijām.

Strādājot pie dziesmas formas, Fiņķis kopā ar Rūdolfu nonāca pie idejas, ka nepieciešams spilgts vokāls, un Patrishas balss tembrs un personības magnētisms šķita vispiemērotākais papildinājums dziesmas vēstījumam un skanējumam. Pirmā dziesmas ieraksta sesija norisinājās Vaidavas Kultūras namā. Dziesmas tapšanā piedalījušies arī ilggadīgais Fiņķa muzikālais partneris Aleksis Luriņš (“PRAGAII”) un Andis Ansons (“Bel Tempo”).

Šopavasar Fiņķi varēs sastapt vairākos koncertos Latvijā – 15. aprīlī Kultūras namā ‘Wiktorija” Liepājā, 28. aprīlī Valpurģu naktī, 6. maijā Cēsīs, “Fonoklubā” un 13. maijā Jelgavas “Melno cepurīšu balerijā”. Biļetes uz koncertiem iespējams iegādāties no nākamās nedēļas aula.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm