Grupai "Juuk" jauna dziesma un video – "Neveiksmnieku vientulība"

Jaunu dziesmu izdevusi tumšās folkmūzikas un kantrī grupa “Juuk” – plašākas sabiedrības novērtējumam piedāvāts skaņdarbs “Neveiksmnieku vientulība”.

1. februārī 8:53

Dziesma “Neveiksmnieku vientulība” (dzejas autora Antana A. Jonīna versijā – “Pašķindināt atslēdziņas”) ir klasiska prāta un ķermeņa klejojumu balāde pa 20. gadsimta beigu Lietuvas tumšajām ielām, kā arī trešais singls no “Juuk” topošā albuma “Muļķa stabule”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Albuma “Muļķa stabule” skanējumu un saturu varētu dēvēt par Baltijas folkroka balādēm – tā būs latviešu un lietuviešu autoru dzeja ar Oskara Jansona, Edgara Šubrovska un Sniedzes Prauliņas mūziku. Klausītāji ir jau dzirdējuši dziesmas “Arlekīns” un “Dzejnieks”. Jaunais albums gaidāms pavasara otrajā pusē.

Dziesmas “Neveiksmnieku vientulība” tekstu atdzejojis Pēters Brūveris, mūziku sarakstījis Edgars Šubrovskis. “Neveiksmnieku vientulību” iespēlēja: Edgars Šubrovskis – balss, ģitāra, basģitāra; Sniedze Prauliņa – flauta; Oskars Jansons – bandžo; Rasa Pole – vijole; Kalvis Sležis-Zaļkalns – bungas. Ierakstīja un miksēja Ingus Baušķenieks studijā “Bicycle Systems”, māsterēja Purva Spīganiņa, pazīstama arī kā Kaspars Putriņš. Dziesmas teksta video zīmēja un animēja Didzis Upens, kas spēlē grupā “Velns Viņu Zin”.

Tuvākās iecerētās “Juuk” uzstāšanās – 25. februārī pie Kongresu nama atbalsta koncertā Ukrainai un 17. martā pieredzes bagātajā klubā “Depo”. Edgara Šubrovska solokoncerts – 17. februārī klubā “Republika”.

Tumšās folkmūzikas un kantrī grupa Juuk izpilda pašu sacerētu mūziku un reizēm arī pa kādai dziesmai no latviešu pagrīdes un tradicionālās folkmūzikas scēnas. Grupas 2019. gadā publicētais debijas albums “Indulgenču tirgotāji” tika nominēts “Austras balvai” un “Zelta Mikrofonam” kategorijā “Labākais alternatīvās vai indie mūzikas albums”. 2021. gadā, kombinējot akadēmisko, folka un roka skanējumu, izdots albums pieaugušiem bērniem “Sikspārņi”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm