Gustavo un ansis ekskluzīvi “900 sekundēs” publicē jaunu mūzikas video “Efekts”

19. septembrī 9:00

Divi Latvijas repa skatuves grandi vienojušies kopīgā dziesmā un tai radījuši arī videoklipu. Ar dziesmas “Efekts” video pirmizrādi šorīt “900 sekundēs” viesojās mūziķi, reperi Gustavo un Ansis.

19. septembrī video straumēšanas platformās nonāk mūziķu, reperu Gustavo un anša kopīgi radītā skaņdarba “Efekts” mūzikas video.

“Pagājušā gada hiphopa festivāla “Straume” ietvaros vēroju anša mēģinājuma procesu, kurā viņš gatavojās savai vakara performancei. Mēģinājuma ietvaros pārbaudot savu vokāla efektu pedāli un slēdzot iekšā, ārā dažādus efektus, ansis pateica – viens, viens…, divi, divi…, tas ir tāds efekts…, efekts. Uzreiz pierakstīju šo frāzi telefonā, jo sapratu, ka tie vārētu būt kādas dziesmas piedziedājuma vārdi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mēnesi vēlāk sazinājos ar ansi un piedāvāju radīt kopīgu skaņdarbu. Ansis piekrita bez vilcināšanās. Zinot anša centīgo un tiešām meistarīgo pieeju radošajam procesam, jau priekšlaicīgi jutu, ka šī būs īpaša kompozīcija. Priekšnojauta mani nepievīla,” dziesmas tapšanu komentē Gustavo.

Skaņdarba mūzikas autors ir Gustavo, vārdu autori ir Gustavo un ansis. Dziesma “Efekts” tika rakstīta šā gada pavasarī izdotajam, piektajam Gustavo studijas albumam “Tagad tikai sākās”.

Jau pavisam drīz pēc jaunā albuma publicēšanas straumēšanas platformās kompozīcija “Efekts” kļuva par vienu no klausītāju iecienītākajām un klausītākajām ieraksta “Tagad tikai sākās” dziesmām. Kopumā albumā ir iekļautas 13 skaņdarbi, tostarp kompozīcijas “Mums vajag atpakaļ Gustavo” un “Tagad tikai sākās”, kas jau ir kļuvušas par radio hitiem.

“Man šķiet, ka mēs abi esam tādi kadri Latvijas repa skatuvē, kuriem ir grūti atteikt interesantiem izaicinājumiem. Gan Gustavo turbulentais bīts, gan pats “Efekta” koncepts, kuru mums bija uzdevums padarīt par skanīgu repa dziesmu ar personisku vēstījumu, gan tagad arī video klips — domāju, ka abi apzināmies, ka tajā visā pamatīgi noderēja mūsu pieredzes bagāža, lai ar to tiktu galā tā, kā mēs to izdarījām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Diezgan grūti šo sadarbību salīdzināt ar kaut ko citu, jo man tā, pirmkārt, ir sadarbība ar vienu no saviem svarīgākajiem skolotājiem, kuru mūzikā pazīstu jau 20 gadu, un ir sirreāli tagad, 2023. gadā, kaut ko tādu radīt kopā jau kā komandai. Centos neatpalikt. Tas nebija viegli” papildina ansis.

“Dziesmas “Efekts” dinamisko un enerģisko noskaņu vēlējāmies paspilgtināt ar atbilstošu — spilgtu videoklipu, ko meistarīgi īstenoja režisors Elvijs Pārpucis un video komanda “Later”. “Efekts” ir jau astotais mūzikas video, kas ir tapis mūsu sadarbībā. Lai arī filmēšanas process ilga gandrīz diennakti un tajā bija gana daudz izaicinājumu, man ir milzīgs prieks par rezultātu, līdz kuram mums izdevās nonākt, īpaši tāpēc, ka šoreiz tas tika sasniegts tiešām pacilātā un jautrā atmosfērā,” komentē Gustavo.

Speciāli video ekranizācijai ansis izveidoja arī īpašu skaņu efektu celiņu, kas ne tikai konceptuāli saskan ar dziesmas kopējo vēstījumu, bet arī veiksmīgi paspilgtina kompozīciju un klipu, sakausējot tos un sniedzot stāstam papildu dinamiku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm