tv3.lv

Izdota Latvijas prezidenta iedvesmota dziesma "Levitate"

Dziedātāja Katrīna Gupalo izdevusi jaunu dziesmu “Levitate”, kuras radīšanu iedvesmojis Latvijas valsts prezidents Egils Levits. Skaņdarbs ir diskusijām apvītās dziesmas “Svārki?” versija angļu valodā, kuras tekstu radījis Ojārs Ēriks Kalniņš.

2020. gada 28. februārī 10:30

Lai gan muzikāli abas versijas ir tuvas, teksta un sajūtu ziņā “Levitate” ir atšķirīga un neatkarīga dziesma.

“”Levitate” ir ārkārtīgi romantiska, maiga un lidojoša kompozīcija, kas aicina atrauties no zemes un levitēt mīlestībā. Tā iedrošina nebaidīties izteikt savas vēlmes tieši un nepārprotami,” jauno dziesmu komentē Gupalo pārstāvji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Teksta autors Ojārs Ēriks Kalniņš par dziesmas tapšanu: “Vārdi ir īpaši piemēroti Katrīnai – izaicinoši, provokatīvi un divdomīgi.

Protams, nevar noliegt, ka atslēgas vārds “levitate” nejauši radās, kad, uzsākot darbu pie dziesmas, meklēju kaut ko āķīgu un pēkšņi ieraudzīju rakstu par Egilu Levitu. Tad viss bija skaidrs. Viss aizgāja tur, kur bija jāaiziet!”

Dziesma ierakstīta sadarbībā ar Aleksandru Volku “Wolk Recording Studios” ierakstu studijā. Ģitāras partiju iespēlējis Miķelis Vanags, basu – Kristiāns Kosītis, bungas – Mareks Logins. Drīzumā dziesmu būs iespējams noklausīties “Spotify”, “iTunes” un citos straumēšanas un lejupielādes servisos visā pasaulē.

Mūzikas video veidojis mākslinieks Jānis Raitums, operators – Jānis Romanovskis. Pāris metru augstumā sievišķīgi levitējušas Elza Kronberga, Anna Estere Ziediņa, Kaiva Kumerova Polarda, Dženeta Putrinska, Anna Ruske, Zane Ezeriņa, Nellija Spūle, Ruta Millere, Aiga Rēdmane, Sanita Zaļmeža, Anda Zaremba, Kristena Šuca, Marta Kreicberga, Sandra Kauranena, Laura Kokoreviča, Justīne Mūrniece, Egita Eglīte, Elizabete Žerdočkina, Elza Rone – Sila, Dārta Ļaudaka, Līgas Libertes dejas teātra un “Vibe” deju studijas dejotājas, RTU karsējmeitenes un horeogrāfe Maija Sukute.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dziesma latviešu valodā

Tuvākie koncerti: 21. martā Mālpils muižā, 22. martā Kocēnos, 25. aprīlī Haifā, Izraēlā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm