tv3.lv

Izdots grupas "Dakota" mūžībā aizgājušā līdera Edvīna Zariņa pēdējā koncerta ieraksts

Ierakstu kompānija “MicRec” izdeva mūžībā aizgājušā grupas “Dakota” līdera Edvīna Zariņa koncerta ierakstu piemiņas albumā “Dakota. Edvīna Zariņa pēdējais koncerts”.

21. jūlijā 9:45

Grupas “Dakota” mūziķi par Edvīnu: “Edža bija mums kā tēvs, brālis un draugs. Mūziķis ar lielo burtu visā savā būtībā!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Populārās latviešu kantrī mūzikas grupas “Dakota” līderis, savulaik arī grupas “Dālderi” dibinātājs un daudzu pazīstamu dziesmu autors Edvīns Zariņš mūžībā devās šī gada 28. janvārī. Pirms tam mūziķis vēl paspēja piedalīties ģitārista Harija Zariņa un Ogres novada kultūras centra rīkotajā koncertu sērijas “Dzīvā skatuve Ogrē” TV ierakstā, izpildot grupas populārākās dziesmas. Neviens tad vēl nenojauta, ka tā ir viņa pēdējā uzstāšanās, kas tagad fiksēta un izdota piemiņas albumā “Dakota. Edvīna Zariņa pēdējais koncerts”.

Albumā iekļautas  10 dziesmas, arī viena no grupas populārākajām dziesmām “Kurtizāņu ugunskurs”. Pēc E. Zariņa aiziešanas mūžībā šī dziesma ir iedziedāta gruzīnu valodā. Savukārt, folkloras kopa “Upīte” dziesmu iedziedājusi latgaliešu valodā.

Savukārt, dziesma “Paradīzes atslēga” no grupas “Dakota” šodien publicētā albuma, pēc Edvīna Zariņa aiziešanas šīs dziesmas vārdi skan kaut kā citādāk un pravietiskāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Albuma izdošanas iniciatori ir grupas biedri un šī koncerta dalībnieki – Gundars Lintiņš (bungas), Raitis Keišs (bass), Vīgants Murelis (steel ģitāra), Artūrs Palkevičs (taustiņi) un Gatis Ivans (ģitāra).

“Dakotas” mūziķi, atceroties Edvīna koncertu Ogrē: “Koncerts bija jaudīgs, emocijām bagāts, pārliecinošs, ar jokiem un humoru. Varbūt tāpēc, ka bijām beidzot satikušies muzicēt pēc ilgāka pārtraukuma, kas bija saistīts ar pandēmiju. Varbūt arī gaisā virmoja kādas nojautas… Edža ­– sirsnīgs paldies tev par visu! Par mūsu savdabīgo grupas humoru, par tavu mūzikas skanējumu, redzējumu un nodošanu mums. Par tavu tiešumu, kas reizēm bija skarbs, bet patiess un nesamākslots! Paldies! Mēs esam un paliksim tavi draugi un otrā ģimene, “Dakota”!”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm