tv3.lv

Kā Intars Busulis noslēdza Valtam Pūcem veltītās koncertsērijas pirmo sezonu?

No šā gada februāra par godu komponista Valta Pūces 60 gadu jubilejai norisinājās viesistabas videokoncertu sērija ”Tuvplāni”, kurā piedalījās grupas ”Prāta Vētra” un ”DaGamba”, kā arī dziedātājs Ralfs Eilands. Noslēdz ”Tuvplānu” koncertsēriju Intars Busulis kopā ar ”Abonementa orķestri”, kas arīdzan paviesojās viesmīlīgās Pūču ģimenes mājās līvu krastā.

24. maijā 17:09

”Man bija liels pārsteigums beidzot tik tiešām iepazīties ar grupas ”Marana” daiļradi! Nezināju arī, ka tai bija tik zvaigžņots sastāvs – Raimonds Ozols, Normunds Šnē, Valta sieva Dace Pūce, par kuru līdz šim domāju tikai kā par kino un TV režisori…,” saka Intars.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ikmēneša viesistabas videokoncertos mākslinieki izpildījuši gan Valta Pūces labākās dziesmas, gan savus oriģināldarbus. I. Busulis ar kolēģiem izvēlējies izpildīt Valta Pūces skaņdarbus ar Raimondas Vazdikas vārdiem – ”Tukšas glāzes” un ”Eju viens”, kā arī paša sacerēto dziesmu ”Debesis” ar Kārļa Vērdiņa vārdiem un kopā ar komponistu Kārli Lāci tapušo kompozīciju ”Tuksnesis” ar Jāņa Elsberga vārdiem.

“Iedziļinājos ”Maranas” daiļradē, jo vēlējos izvēlēties dziesmas tieši no tās, un visvairāk man iepatikās šīs divas. Ar Valtu gan esam “čomi” jau kādu laiku. Dziesmu nezināšana nenozīmē, ka nezinām cits citu kā cilvēki. Labu stāstu par jubilāru man netrūka uzreiz, jo esam kopā rakstījuši dziesmas i ar moldoviešiem, i ar gruzīniem, kas, protams, jau pasaka daudz. Bija ļoti daudz mākslas un tam bija arī sekas. Joprojām savstarpējā komunikācijā ar Valtu mēdzam lietot frāzes no tā radošā procesa. Vārdu sakot – visu cieņu Meistaram, kurš ir lielisks cilvēks un komponists. Cepuri nost, liels gods zināt, pazīt un joprojām iepazīt,” teic Intars.

Uz viesistabu uzaicinātie mūziķi starp dziesmām pastāsta publiski vēl nedzirdētus stāstus par sadarbību un draudzību ar komponistu, kā rezultātā garantēts ne tikai muzikālais baudījums, bet arī neizbēgama jautrība. Intara Busuļa viesošanās nav nekāds izņēmums. Drīzāk pat otrādi – iespējams, ka šī ir visdelverīgākā ”Tuvplānu” sērija, jo ar Intaru citādāk gluži vienkārši nav iespējams.

Koncertsērijas ”Tuvplāni” organizētāji ir uzņēmējs un pasākumu vadītājs Sandis Miltovičs kopā ar komponista dēlu Valteru Pūci, kurš visupirms zināms kā grupas ”DaGamba” dibinātājs, komponists un producents. Abi ar nepacietību gaida nākamo ”Tuvplānu” sezonu, kas pagaidām vēl ir ieceres stadijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Šis projekts ir visbrīnišķīgākā dzimšanas dienas dāvana manā mūžā!” jau paspējis rezumēt pats jubilārs, komponists Valts Pūce.

Visus koncertsērijas ”Tuvplāni” ierakstu vari noskatīties šeit:

https://www.youtube.com/channel/UCdoSr60rRyhrz8hHpqPwHoQ

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm