tv3.lv

Klajā nāk mūziķu apvienības "Nepāriet" albums "Lūk" un videoklips

2021. gada 31. maijā 11:10

31. maijā klajā nāk mūziķu apvienības “Nepāriet” otrais studijas albums “Lūk”, un līdz ar albuma izdošanu tiek piedāvāts arī videoklips dziesmai “Ness”.

Apvienība “Nepāriet” tika izveidota 2017. gadā, mūziķim Jānim Šipkēvicam sapulcējot domubiedrus, lai kopīgi izpildītu Imanta Kalniņa mūziku. Pēc veiksmīgas kopīgās sadarbības mūziķi nolēma turpināt kopīgu radošo darbu, veidojot oriģinālmūzikas albumu. Tika uzrunāts dzejnieks Marts Pujāts ar aicinājumu izveidot īpaši šim kolektīvam un oriģinālmūzikas albumam paredzētu dzejoļu ciklu.

Saņemot dzejoļus no Marta, katrs no mūziķiem izraudzījās sev tuvākos un radīja dziesmas, ko vēlāk kopīgi aranžēja un ierakstīja albumā. “Lūk” veido 10 kompozīcijas latviešu valodā.

“Mūsu “Nepāriet” būšana ir sākusies kā saruna ar Imantu Kalniņu. Un jaunais albums ir tās turpinājums. Tā ir mūsdienu trīsdesmitgadnieka atbilde 1997. gadā tapušajam albumam “Par lietām, kuras tā ar’ nekad nepāriet”. Atbilde – pilna pateicības par šo mantojumu un pilna prieka. Par sajūtām, kas joprojām dzīvas un joprojām visspēcīgāk izsakāmas latviešu valodā. Tās nepāriet,” par albumu stāsta Jānis Šipkēvics.

Līdz ar albuma iznākšanu “Nepāriet” piedāvā arī videoklipu dziesmai “Ness”, kura režisors ir grupas dalībnieks Miķelis Putniņš. Videoklips tika uzņemts, izmantojot fragmentus no tautā mīlētās 1991. gada animācijas filmas “Ness un Nesija”, ko tās režisori Roze Stiebra un Ansis Bērziņš veidoja pēc dzejnieka Vika – Imanta Kalniņa brāļa pasakas motīviem.

“Strādāt pie dziesmas video bija aizraujošs izaicinājums, ko es ļoti labprāt atkārtotu vēl un vēl. Gribu pateikt īpašu paldies Rozei Stiebrai par viņas sirsnību, dāsnumu un padomiem klipa izveidošanā,” saka Miķelis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Nepāriet” ir Alise Joste, Evija Vēbere, Jānis Šipkēvics, Kārlis Josts, Lorete Medne, Matīss Čudars, Miķelis Putniņš, Rinalds Maksimovs.

Albuma ieraksts tapa 2020. gada septembrī Rīgā skaņu inženiera Gata Zaķa vadībā. Gatis ir atbildīgs arī par ieraksta pēcapstrādi. Albuma vizuālā noformējuma autore ir Lāsma Pujāte. Albums gaidāms vinila formātā, kā arī no 31. maija ir pieejams digitāli visos lielākajos straumēšanas servisos. Albums izdots ar VKKF atbalstu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm