tv3.lv

Klusajā nedēļā: jauns video dziedājums “Jēzus lūgšana” ukraiņu valodā

Dziedātājai Aleksandrai Špicbergai un vīru vokālajai grupai ir tapis jauns video dziedājums “Jēzus lūgšana” ukraiņu valodā. Dziedājums “Jēzus lūgšana” ir ierakstīts Rīgas ukraiņu grieķu katoļu draudzes kapelā, kas atrodas līdzās Sāpju Dievmātes katedrālei Vecrīgā.

14. aprīlī 17:06

“Lai pasaule neapstātos, ir svarīgi paturēt prātā divas lietas. Vispirms to, ka katram ir jādara tas, ko viņš prot vislabāk, jālieto savas prasmes kopīgas lietas labā, turpinot iesākto un neļaujot tam aiziet nebūtībā. Ja mēs katrs lietosim savus talantus, pasaule neapstāsies un Gaisma nedzisīs. Otrkārt, svarīgi ir atrast laiku, lai apstātos, lai dotu laiku lūgšanai, domu un spēka sakopošanai, atpūtai pirms tālāka ceļa un jaunām cīņām,” aicina dziedātāja Aleksandra Špicberga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jēzus lūgšana ir īsa koncentrēta lūgšana, kopīga visu konfesiju kristiešiem: “Kungs, Jēzu Kristu, Dieva Dēls, apžēlojies par mani – grēcinieku!”

“Mēs tik bieži dzirdam aicinājumus: lūgsimies kopā! Bet vai mēs zinām kā to darīt? Ko lūgt un kā? Viena lūgšana, ko mēs visi zinām, ir Tēvreize. Daudzi ir dzirdējuši arī lūgšanu vārdus: Kungs apžēlojies (Kyrie Eleison!), kas ir pati senākā, īsākā, vienkāršākā un spēcīgākā lūgšana. Jēzus lūgšana, teikums, kuru grūtos, neziņas pilnos brīžos var atkārtot nemitīgi, kaut stundām ilgi, līdz dvēselē ienāk miers un ķermenī no jauna atjaunojas spēks doties tālāk,” saka producente Māra Špicberga.

Ukraina ir patiesi ticīga zeme ar senu un daudzslāņainu baznīcas vēsturi. Annuario Pontificio rakstīts, ka valstī darbojas ap 36 000 reliģisko draudžu. Visplašāk izplatīta ir pareizticība, bet otra nozīmīgākā konfesija ir Latvijā mazāk zināmā grieķu katoļu baznīca, kas aptver 4,6 miljonu ticīgo teju četrtūkstoš draudzēs. Grieķu katoļu, jeb uniātu baznīcas vēsture iesniedzas 16. gadsimtā, kad, starp toreizējā Žečpospoļitas valstī dzīvojošajiem ukraiņiem un baltkrieviem, tika noslēgts īpašs līgums – “Brestas ūnija”, kas pievienoja Romas katoļu baznīcai šajā teritorijā esošās Krievijas Pareizticīgās baznīcas draudzes, saglabājot dievkalpojuma kārtībā, tā saukto, Austrumu rita tradīciju. Pavisam pasaulē šodien šādu baznīcu ir astoņpadsmit. Tās izplatītas galvenokārt Austrumeiropā, Tuvajos Austrumos, Indijā. Tomēr Ukrainas grieķu katoļu baznīca ir pati lielākā šāda veida baznīca pasaulē.

Rīgas ukraiņu grieķu – katoļu draudze šogad atzīmēs 30 gadu pastāvēšanu. “Novēlu visiem ļaudīm pasaulē mieru, prieku un labestību. Mēs ceram uz Augšāmcelto Kungu!,” Lieldienu priekšvakarā saka draudzes priesteris tēvs Romāns.

Ierakstā piedalās mūziķu apvienība – a capella grupa Aleksandras Špicbergas vadībā. Video autori: operatori – Kaspars Teilāns un Mārtiņš Naglis, skaņu celiņš – Andris Ūze, producente – Māra Špicberga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzzini vairāk:

Ropažu baznīcā nofilmēts, iespējams, skaistākais Ziemassvētku mūzikas video šogad

Tumes dārzos nofilmēts, iespējams, šīs vasaras skaistākais latviešu mūzikas video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm