tv3.lv

Latvijā plāno darināt vinila ierakstus – iecerēts atvērt plašu rūpnīcu Cēsīs

2017. gada 10. janvārī 8:54

Mūziķi arvien biežāk izvēlas albumus izdot skaņuplatēs, un klausītāji to novērtē. Latvijā pat plāno atdzimt vinila plašu ražošana! Jauni uzņēmēji iecerējuši jau šogad atvērt skaņuplašu rūpnīcu.

Mūzikas apskatnieks, skaņuplašu kolekcionārs Uldis Rudaks arī ir viens no tiem cilvēkiem, kurš ir iecienījis vinila skanējumu.

Ekrānuzņēmumi

Uldis Rudaks, mūzikas apskatnieks, skaņuplašu kolekcionārs, DJ

Tie cilvēki, kuriem mūzika nav svarīga, mūzika ir tikai tāds fons, viņiem arī tā plate nav vajadzīga, bet, kuri tiešām mīl mūziku, viņi arvien vairāk un vairāk pievēršas šim vinila formātam.

Grupa “Dzelzs vilks” pirms dažām nedēļām izdeva 25 gadu jubilejas izlasi skaņuplatē, kas iespiesta Igaunijā. Sākotnēji grupas iekšienē bijusi diskusija par vinila plates nepieciešamību, taču beigās nolemts, ka skaņuplatei jābūt.

Juris Kaukulis, grupas “Dzelzs vilks” dalībnieks

Tas ir citādi nekā CD, netiek tik daudz spiesta tā skaņa, viņa skan daudz elpojošāk un dzīvāk.

Savukārt naktsklubu DJ jau sākuši izmantot tādu jauninājumu kā digitālās vinila plates. Tomēr Rīgas DJ skolas pasniedzējs Kaspars Dabra norāda, ka jaunie DJ plates izvēlas arvien retāk.

Kaspars Dabra, DJ Dub:ra

Studentu lielākā daļa vēlas mācīties uz kaut kā mazāka, jo šis ir diezgan liels pasākums, kad jānes uz ballīti arī plašu atskaņotāji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt tendences pasaulē kopumā liecina, ka vinila ierakstu popularitāte pieaug ļoti strauji. Vinila rūpnīcas pircēju pieprasījumam netiek līdzi. Ņemot vērā lielo pieprasījumu, ir iecerēts skaņuplašu rūpnīcu atvērt arī Latvijā, Cēsīs. Sabīne Brice skaidro, ka viņai ar domubiedriem šāda iecere radās jau pirms diviem gadiem. Pirmās plates iecerēts iespiest jau šā gada otrajā pusē, un galvenais viņu ierocis būs kvalitāte, kas lielā pieprasījuma dēļ ir ļoti kritusies citās rūpnīcās.

Sabīne Brice, “Mango vinyl press” pārstāve

Šī te vinila ražošana ir ļoti delikāts process, kurš pielīdzināms amatniecībai, līdz ar to mēs ļoti fokusējamies uz to, lai mēs būtu spējīgi ražot kvalitatīvu preci, kas ir mūzu galvenais fokuss.

Jaunajai skaņuplašu ražotnei ir piesaistīti arī bijušās skaņuplašu rūpnīcas “Melodija” speciālisti. Igaunijas konkurenti Latvijas “Mango vinyl press” kompāniju nebiedējot, jo galvenais noieta tirgus būs visa Eiropa un ASV, kur pieprasījums stipri pārsniedz kvalitatīvu skaņuplašu piedāvājumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm