tv3.lv

Liene Šomase izveido studiju jauniešiem, kurā iedrošina un palīdz noticēt savam talantam

Projektā Reach for Change ietvaros dziedātāja Liene Šomase attīstījusi savu radošo studiju bērniem un jauniešiem, kurā palīdz viņiem atklāt savus talantus un noticēt tiem.

2016. gada 15. jūnijā 11:59

Dziedātāja stāsta, – viņa vēlētos, lai arī bērni un jaunieši no “sociāli jūtīgām grupām” – maznodrošinātām ģimenēm, bērnu namiem un no audžu ģimenēm – kļūtu pašpārliecinātāki un pievērstu nepieciešamo uzmanību savām radošajām prasmēm. Tieši šā iemesla dēļ viņa arī izveidojusi studiju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Īstenojot sapņus

Būdama aktīvs un radošs cilvēks, jau pirms konkursa Labas gribas uzņēmējs sākuma Liene daudz ko bija realizējusi. Liene atzīst, – tagad ir sācis īstenoties viņas sapnis: radošā studija ir atvērta, un katru dienu tā uzņem jaunus audzēkņus, kas vēlas sevi attīstīt. Skatoties nākotnē, Liene vēlas akreditēt savu izstrādāto metodi un atvērt studijas filiāli savā dzimtajā pilsētā Valmierā.

Liene Šomase, iespējams, ir sabiedrībā zināmākā Labas gribas uzņēmējs dalībniece. Viņa stāsta, – par šādu iespēju – piedalīties konkursā Labas gribas uzņēmējs – viņa ir uzzinājusi no sava drauga, kurš ir bijis Labas gribas uzņēmējs pirmā konkursa dalībnieks un ieguvis līdzfinansējumu sava projekta attīstībai. Drauga piemēra iedvesmota, Liene bija droša, ka jāriskē un jāpiedalās.

Dziedātāja atzīst, – viņa lepojas ar visiem Labas gribas uzņēmējs dalībniekiem, kuri velta savu laiku, palīdzot citiem. Vēl viena lieta, kas šķita Lienei īpaši svarīga, ir tas, ka projektā katru dienu dalībnieki mācās un saņem vērtīgus padomus. Mūziķe piebilst, – mentori, kuri strādā ar programmas dalībniekiem, ir ļoti atsaucīgi un izpalīdzīgi, un nekad neatsaka izklāstīt savas idejas un situāciju vīziju. Semināros un nodarbībās Liene iemācījās skaidrāk saredzēt savas studijas attīstības iespējas.

Lienes padoms topošajiem sociālajiem uzņēmējiem: ticiet sev un piesakieties konkursam!

Uz jautājumu, vai tiešām ir vērts piedalīties konkursā, Liene atbild nevilcinoties: “Es iesaku piedalīties un, ilgi nedomājot, iesniegt savu projektu! Es pati esmu no to cilvēku tipa, kas riskē. Ja tu tici savai idejai, tad noteikti viss izdosies!” Liene piebilst, – viņai projekts ir sniedzis praktiskas zināšanas un pieredzi, kuru viņa ieguva arī no Reach for Change rīkotiem semināriem kopā ar ārvalstu kolēģiem.

Audzēkņi, kuri iedvesmo

Pirms Liene sāka radošās studijas izveidi, pie viņas mācījušās piecas pastāvīgas audzēknes, kuru rezultātus viņa pētījusi trīs gadus – katrā nodarbībā izmantojot pašas izstrādāto metodi, saka Liene.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anete Luīze Spure ir tā meitene, kuras iedvesmota Liene saprata, ka viņai ir jāatver sava studija un nopietni jāattīsta sava metode plašāk. Tādēļ Liene vēlas dot šādu iespēju arī bērniem un jauniešiem, kuriem ir grūti finansiāli atļauties maksāt par nodarbībām un nākt uz viņas studiju papildināt sevi – apmeklējot nodarbības bez maksas.

Visas meitenes pie viņas atnāca nedrošas, mazliet nepārliecinātas, un, īsti nezinot, kas tad ir mūzika, kā uzvesties uz skatuves, kā dziedāt dziesmas, kā runāt ar publiku un uzvesties TV kameru priekšā. Nodarbību laikā Liene un viņas studijas pasniedzēji meitenēm to iemācīja, līdz meitenes kļuva drošākas un sevī pārliecinātākas.

Liene atzīstas, ka ir ļoti priecīga un lepna – īpaši par vienu savu audzēkni – Aneti Luīzi Spuri, kura trīs gadu laikā ir daudz strādājusi un veltījusi vokālajam talantam daudz laika. Meitene pat ir uzsākusi ģitārspēli un pabeigusi stila kursus. Anete divu gadu laikā ir vairāku konkursu diplomande gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā.

“Skatos un priecājos, cik pārliecināta un varoša ir kļuvusi mana audzēkne – Anete. Šī meitene man ir īpaša, jo reizēm mēdz aizpeldēt savā “pasaulītē”, aizmirst, ko esmu teikusi pirms minūtes. Bet tam nav nozīmes, jo es redzu lieliskus rezultātus. Šī ir mana un Anetes sadarbība. Ja tā ir patiesa un balstīta uz mīlestību, mūziku un personības veidošanu, tad rezultāts ir brīnišķīgs,” saka Liene.

Jau no 1. maija Reach for Change kopā ar TV3, 3+ un MTG TV Latvia pieņem pieteikumus dalībai jau trešajam Labās gribas uzņēmējs konkursam. Pieteikties ir iespējams līdz 31. augustam, aizpildot pieteikumu konkursam šeit: http://labasgribasuznemejs.lv/pieteiksanas/

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm