“Mans treneris – piecus gadus vecais puika!” Eiropas Sporta nedēļas vēstnesis Būmeisters iedrošina kustēties

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

0 Komentāru
“Mans treneris – piecus gadus vecais puika!” Eiropas Sporta nedēļas vēstnesis Būmeisters iedrošina kustēties

Latvijā un visā Eiropā sesto gadu notiks Eiropas Sporta nedēļa. 2020. gadā tā norisināsies no 23. līdz 30. septembrim, un tās mērķis – mainīt iedzīvotāju paradumus un aicināt būt fiziski aktīvākiem. Lai pievērstu uzmanību nepieciešamībai kustēties, Latvijā izraudzīti Sporta nedēļas vēstneši, viens no viņiem – mūziķis Kārlis Būmeisters, kurš ar savu piemēru pierāda, ka, neesot profesionāls atlēts, spēj sagatavoties šķietami superatlētu “Ironman” sacensībām.

Dvēseli barojot ar mūziku, ģimeni – ar darbu Eiropas Parlamentā, ķermeni Kārlis Būmeisters stiprina ar fizikām aktivitātēm. Lai gan sportošana nav svarīgākā ikdienas sastāvdaļa, fiziski aktīvajā dienaskārtībā ietilpst arī gatavošanās šķietami pārcilvēku-superatlētu triatlona jeb “Ironman” sacensībām, kurās minas, skrien un peld lielus attālumus.

Kārlis Būmeisters
Eiropas Sporta nedēļas vēstnesis

Man patīk lietas romantizēt, tāpēc uzsveru, ka man nav trenera. Vienīgais treneris ir mans piecus gadus vecais puika, kurš, kad es, piemēram, trenējos skrienot, labprāt brauc līdzi ar riteni, padod ūdens pudeli.

Būmeisters nekautrējas, sakot, ka tīk arī paslinkot, nedarot neko, tādējādi uzsverot, ka ir tāds pats kā citi, kas vēl jo vairāk pierāda, ka slinkošanas starplaikos fiziskajām aktivitātēm var atrast vietu ikviens. Eiropas Sporta nedēļas vēstnesis Būmeisters gan jau kopš bērnības gājis roku rokā ar fiziskām aktivitātēm. Allaž bijis dzinulis “iekabināt” tēvam, kurš Padomju Latvijas biatlona izlasē gan sportists, gan vēlāk arī treneris. Ja tēvs spēja pārpeldēt ezeru, Kārlis iespējis ne vien aizpeldēt līdz otram krastam, bet arī atpakaļ uz sākumpunktu.

Kārlis Būmeisters
Eiropas Sporta nedēļas vēstnesis

Tēvs gan mani neaudzināja Spartas garā, bet pēc tiem spēka vingrinājumiem, ko joka pēc paveicu, viņš mācēja pareizi, garām ejot, uzsist pa plecu. Bieži vien tēvišķais sitiens pa plecu pasaka vairāk, nekā vārdi. Laikā, kad nebija interneta, sportiskums un atlētiskums puikas gados, ja nebija kabatas naudas, bija viena no svarīgākajām valūtām. Tolaik sports bija dzīves nepieciešamība, lai, jauns čalis būdams, nepaliktu slēpjoties aiz koka.

Eiropas Sporta nedēļā Kārlis Būmeisters aicina no datorspēļu virtuālajiem čempioniem kļūt par pagalma, klases un sporta zāles sportiskajiem censoņiem, un, kas zina, varbūt izkustēšanās kļūs par ikdienas neatņemamu sastāvdaļu arī pēc Sporta nedēļas.

Kārlis Būmeisters
Eiropas Sporta nedēļas vēstnesis

Tā ir nedēļa, kad nevajadzētu pievērst uzmanību sekundēm un simtdaļām. Joka pēc jāmēģina uzdzīt pulsu virs 110 sitieniem minūtē. Tas jau būs brīnišķīgi! Uzskatu, ka sākumā sportiskajām aktivitātēm nav jābūt grūtām. Tām jābūt patīkamam. Tāpat kā iepazīstoties ar meiteni: pirmajam impulsam jābūt tādam, lai gribētu nākamajā rītā viņai piezvanīt. Minies un domā nevis par to, cik tas ir grūti, bet gan saki: “Uh, ar kādu spēku nupat uzminos!”. Mūsu ģimenē nevalda sporta, bet gan aktīva dzīvesveida gēns. Mēs necenšamies pārsālīt. Paskrienam un vienkārši ieklausāmies savās sirdīs. Iespējams, skriešana ir vienīgais veids, kā varam ieklausīties sirdī.

Lai kustētos, nav jāapkarinās ar “gadžetiem”

Eiropas Sporta nedēļas mērķis ir veicināt sportošanu un fiziskās aktivitātes un vairot izpratni par to daudzajām priekšrocībām. Nedēļa domāta ikvienam — neatkarīgi no vecuma, izcelsmes vai fiziskās sagatavotības. Būmeisters uzsver, ka nebūtu “jāmērās” ar spilgtāku, modīgāku sporta tērpu un apaviem, tāpat, lai kustētos, nav jābūt apkarinātam ar “gadžetiem”. Sporta nedēļas vēstnesis šajā sakarā met akmeni sporta komercindustrijas dārziņā.

Kārlis Būmeisters
Eiropas Sporta nedēļas vēstnesis

Es savā vecumā saprotu, ka tas viss nav svarīgs, bet bērnam un jaunietim ir psiholoģiski grūtāk atrast savu vietu, ja nav paveicies ar “gadžetiem”, viedpulksteni, velo datoru. Iespējams, kāds tāpēc jūtas atstumts, tāpēc negrib iesākt kustēties. Tomēr es no bērnības atceros to respektu pret vecu vīru, kurš parastā džemperī bezgala skaisti uz slēpēm apdzina.

Dzīvojot un strādājot Briselē, Būmeisters jau sen nonācis pie secinājuma, ka turienes sabiedrība ir kustīgāka, turklāt fiziskās aktivitātes iecienītas ģimenes lokā.

Kārlis Būmeisters
Eiropas Sporta nedēļas vēstnesis

Ja tev pie kājām aug mazais letiņš, padomā, varbūt šī Sporta nedēļa ir laiks, kad viņam ar savu parādīt pirmos soļus!

Vairāk par Eiropas Sporta nedēļu 2020 uzzini šeit.

0 Komentāru