Mūzikas akadēmija aicina uz Džeza maratona koncertiem

“JVLMA Džeza maratons – tās ir 11 Latvijas jaunās uzlēcošās džeza zvaigznes – enerģiskas, spējīgas, oriģinālas un darboties gribošas,” par gaidāmajiem koncertiem teic JVLMA Džeza mūzikas katedras vadītājs, saksofonists, profesors Indriķis Veitners.

25. maijā 9:45

No 30. maija līdz 1. jūnijam notiks JVLMA Džeza maratons – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Džeza mūzikas katedras profesionālā bakalaura, maģistra un Pedagoģijas katedras populārās un džeza mūzikas pedagoģijas studentu noslēguma koncerteksāmeni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

30. maijā plkst. 19.00 maratons sāksies ar atklāšanas koncertu klubā “Biedrība” (Merķeļa ielā 13) – tajā uzstāsies trīs JVLMA Džeza mūzikas katedras studenti dažādās specialitātēs: vokāliste Marija Valmiera un bundzinieki Jurģis Lipskis un Rūdolfs Daņiļēvičs. 31. maijā klubā “Biedrība” pasākumu cikls turpināsies ar JVLMA Pedagoģijas katedras populārās un džeza mūzikas pedagoģijas studentu noslēguma koncerteksāmeniem, kuros klausītajiem būs iespēja baudīt saksofonistes Katrīnes Sabīnes Kalniņas un pianistes Santas Kauliņas muzikālo sniegumu.

Savukārt 1. jūnijā maratona noslēguma diena aizritēs VEF Kultūras pilī: dienas koncertā plkst. 13.00 ar noslēguma koncerteksāmeniem uzstāsies trīs profesionālā bakalaura topošie absolventi dažādās specialitātēs – ģitārists Iļja Larionovs, pianists Dāvis Lāpāns, ģitārists Arvils Rihards Bernāts un vokāliste Guna Pūcīte-Skujane.

Vakara koncertā plkst. 19.00 uzstāsies JVLMA Džeza mūzikas katedras 4. kursa ansamblis Toma Rudzinska vadībā, kurā muzicēs arī studentu apmaiņas programmas studenti no ASV, un vakara kulminācijā JVLMA Džeza maratonu ar saviem koncerteksāmeniem noslēgs Džeza katedras profesionālā maģistra topošās absolventes vokālistes Edīte Štrausa un Līga Kupča.

“Esam gandarīti, ka nu jau vairākus gadus Džeza maratona norisē sadarbojamies ar VEF Džeza klubu un šogad mūsu partneru pulkam pievienojas arī klubs “Biedrība”. Lai skan Latvijas džeza nākotne!” komentēja JVLMA Džeza mūzikas katedras vadītājs, saksofonists, profesors Indriķis Veitners.

Kopš savas dibināšanas 2009. gadā JVLMA Džeza katedra, pateicoties tās mācību procesa un darbības attīstībai, ir kļuvusi par nozīmīgu Latvijas džeza mūzikas attīstības centru. Džeza katedras absolventu vidū ir Daumants Kalniņš, Mārcis Auziņš, Beāte Zviedre, Rūta Dūduma-Ķirse, Rūdolfs Dankfelds un daudzi citi veiksmīgi Latvijas džeza mūziķu jaunās paaudzes pārstāvji.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm