tv3.lv

Noklausies! Grupa ”Kautkaili” atgriežas ar nostalģisku dziesmu

Pašmāju grupa ”Kautkaili” jauno gadu iesākusi, izdodot singlu ”Augam viens no otra projām”, kas vēsta par cilvēku atsvešināšanos.

21. janvārī 10:30

”Aizgājušajā gadā apzināti klusējām un nolīdām malā, lai radītu jaunu muzikālo materiālu, kas iedvesmots no pēdējā laikā piedzīvotā. Savukārt šo gadu plānojam muzikāli ražīgu un visa gada garumā dalīsimies ar jaunākajiem garadarbiem,” stāsta grupas ”Kautkaili” dalībniece Kristīne Pāže.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dziesma ”Augam viens no otra projām” stāsta par neizbēgamu cilvēku atsvešināšanos vienam no otra.

”Mēs visi esam kāda noteikta dzīves posma laikabiedri, taču pienāk brīdis, kad kopīgais pārtop atšķirīgajā. Notiek likumsakarīgas šķiršanās – vienam ieilgušas pandēmijas seku iznākums, citam – gadiem augusi neapzināta atsvešināšanās un individuāla attīstība.

Dziesma aicina neieslīgt pārmetumos par paša gūtajām atziņām, pieņemot, ka vieni paliek uz vietas, bet citi dodas uz priekšu. ”Kur ceļi toreiz krustojās, tur tie tagad lēni šķiras”,” teic dziesmas autore Pāže.

Līdz ar singla iznākšanu, klajā nāk arī dziesmas video versija, ko veidojis kinematogrāfs Dāvis Dreiska.

Dziesma pieejama visās mūzikas straumēšanas platformās.

Grupā ”Kautkaili” apvienojušies Kristīne Pāže, Didzis Bardo un Kaspars Vizulis un tās pamatā ir eksperimenti ar nostalģiju mūzikā, sakausējot latviešu 1990. gadu alternatīvo popmūziku un pasaulīgu soulmūziku. Grupas dimants ir dziedātāja un dziesmu autore Kristīne, kuras samtainā balss un inteliģentās melodijas ieved vēl neiepazītā jūtu pasaulē.

Grupas dziesmas jau iekarojušas Latvijas radiostaciju viļņus, un dziesmas ”Kaut kaili” video saņēmis mūzikas ierakstu gada balvu ”Zelta mikrofons” kā labākais savā kategorijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm