tv3.lv

Noklausies! Jāņa Moiseja jaunais singls "Dzejnieka baltā dūja"

Atzīmējot savu 35. dzimšanas dienas gadu, Jānis Moisejs iepazīstina klausītājus ar jaunā albuma “Laime kabatā” singlu – “Dzejnieka baltā dūja”, kas ir pateicība dzejas mākslai un latviešu dzejniekiem.

5. jūlijā 16:40

“Bieži vien piesakot dziesmas, kuras tautā ir īpaši iemīļotas, aizmirst pieminēt, iespējams, svarīgāko mākslas darba autoru – dzejnieku. Nereti tiek pieminēts un izcelts komponists, taču pusi no mākslinieciskās vērtības dziesmā rada tieši dzejnieks, kas caur trāpīgām metaforām, oksimoroniem, epitetiem un jambiski trohajiski daktiliskiem tūkstoškārt pārsvērtiem pantmēriem atver iemīļotās melodijas dvēseli. Interesanti, ka durvis uz dzejoli ir vairākas. Proti, melodijas, kas piestāv dzejnieka dzejolim, var būt neskaitāmi daudz. Taču uz otru pusi tas tā nestrādā. Parasti katrai melodijai piestāv tikai viens dzejolis, katra melodija tomēr spēj ietērpties tikai vienā dzejolī – tāda sava veida sarežģīta mākslinieciska slēdzene, kuru, sarežģītāk atvērt ir tieši dzejniekam no dzejnieka puses,” saka Jānis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dziesma ieskaņota kopā ar Gintu Stankeviču, kur īpaši skaistu vibrāciju melodijai piedod Dināras Rudānes skanīgais papildus vokāls un dvēseli kutinošās vijoļu iespēles. Komponists un vārdu autors dziesmai ir Jānis Moisejs. Dziesma ir vēl nedzirdēts singls no gaidāmā trešā Jāņa Moiseja studijas albuma “Laime kabatā”.

J. Moiseja jaunā, trešā studijas albuma, “Laime kabatā” gaidāmais izdošanas datums paredzēts 12. augustā.

Gaidāmajā albumā spilgti izceļas Jāņa Moiseja dziesminieka talants un muzikāli radošais aicinājums, jo vairums no 18 albumā iekļautajām dziesmām būs komponējis pats mākslinieks, iekļaujot jau zināmos singlus, kuri iemantojuši skatītāju mīlestību – “Bērnu dienas”, “Mātei”, “Ai, cik vienādi esam”, kā arī pāris īpašus dārgakmeņus, kas izkristalizējušies brīnišķīgās muzikālās sadarbībās,- kā piemēram, dziesma “Mēnestiņš”, kur savu roku pielikuši leģendārais dzejnieks Valdis Artavs kopā ar skanīgo Talsu pūtēju orķestri, un dziesma “Visiem Jāņiem”, kura radīta kopā ar maestro Gunāru Freidenfeldu un brašo LU vīru vokālo ansambli “Dancis”. Tāpat albumā gaidāmi krāšņi, vēl nedzirdēti pārsteigumi, par kuriem plānots paziņot pavisam drīz.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm