tv3.lv

Noklausies! Leģendārās grupas "Odis" hits "Hei, mazā" jaunās skaņās

Pie klausītājiem devusies savulaik populārās latviešu grupas “Odis” dziesmas “Hei, mazā” jaunā versija, ko piedāvā “Odis” basģitārists un dziesmas autors Andris Lūkins un grupa “Rock’n’Berries”.

29. jūlijā 9:23

Grupa “Odis” jeb “Ogres Dārzkopības izmēģinājumu stacija” ir viena no pašmāju 1980. un 1990. gados nozīmīgākajām grupām, un tās populārākās dziesmas ir “Radio, radio”, “Hei, mazā” un “Šodien ārā saulains laiks”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Odis” iedvesmu smēlās populārajā Rietumu popmūzikā (S.O.S. Band, Level 42), kā arī džeza (Džons Koltreins, Els Žaro) un fanka (Earth, Wind & Fire) mūzikā. Pastāvēšanas laikā grupa ieguva visas galvenās balvas dažādos mūzikas festivālos, tostarp “Liepājas dzintars”, festivāls “Jūrmala’93”, Sopotas festivāls.

“Savulaik tieši grupa “Odis” bija tie, kas pirmie Latvijā ienesa un izpildīja tādus amerikāņu mūzikas žanrus kā fanks un souls. Lai arī mūsdienās šie žanri vairs nav nekas jauns, redzam, ka tieši šobrīd dažādu žanru sajaukuma un atšķirīgu mūziķu sadarbības rezultātā senām, labi zināmām dziesmām iespējams iedvest otro dzīvību.

Tas ir lielisks veids, kā šādu mūziku likt iemīlēt no jauna ne vien jau uzticamiem faniem, bet arī jaunajai paaudzei, vienlaikus parādot, ka šādas dziesmas gadu laikā nezaudē nedz savu vērtību, nedz pievilcīgo un mūždien aktuālo skanējumu,” norāda grupas “Odis” basģitārists, dziesmas “Hei, mazā” autors Andris Lūkins.

Dziesmas “Hei, mazā” jauno skanējumu radījusi grupa “Rock’n’Berries”, un grupas solists Oskars Millers stāsta: “Strādāt pie grupas “Odis” skaņdarbiem viennozīmīgi ir liels pagodinājums. Varam būt pateicīgi, ka Latvijā ir tādas grupas, kas atstājušas ne vien būtisku ietekmi uz Latvijas mūzikas industriju, bet kuru dziesmas gadu laikā nezaudē savu popularitāti un vietu klausītāju sirdīs. Mēs patiesi ceram, ka arī mūsu versija dziesmai “Hei, mazā” radīs pozitīvas emocijas ikvienā klausītājā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā norāda Millers, dziesma “Hei, mazā” ir kā pozitīvs atmiņu uzplaiksnījums, kas liek novērtēt to, kas bijis, bet vienlaikus apzināties, ka nekas nav mūžīgs. Līdzās oriģinālās dziesmas teksta autoram Robertam Gobziņam, savu pienesumu dziesmas jaunajā skanējumā devuši arī grupas “Rock’n’Berries” dalībnieki Oskars Millers un Jānis Narbuts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm