"Perestroika" ar albumu "Memorial Server" nominēta "Zelta Mikrofonam" kategorijā “Debija”

30. janvārī 9:09

Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons 2023” ceremonija notiks 18. februārī, un līdz tam laikam “900 sekundes” piedāvā iepazīties ar mūziķiem, kuri izvirzīti balvai kategorijā “Debijas albums”. Šorīt “900 sekundēs” viesojās Rūdolfs Ozols no grupas “Perestroika”, kuras albums “Memorial Server” izvirzīts balvai.

Grupa “Perestroika” ar albumu “Memorial Server” ir nominēta divās “Zelta Mikrofons 2023” kategorijās – “Labākais debijas albums” un “Labākais indie vai alternatīvās mūzikas albums”.

“Memorial Server ” jeb “Piemiņas vietne” stāsta par to, ka mēs esam no algoritmiem atkarīgas būtnes, kuru darbības digitālajā telpā saglabājas uzskaitē. Līdz ko kaut kas nokļūst digitālajā telpā, tas paliek mūžīgs un zaudē saikni ar radītāju. Mūsu ēnas paliek kā digitāli rēgi. Kādreiz aizgājušajiem tika veltītas piemiņas vietas, bet arvien svarīgāku lomu to vietā ieņem piemiņas vietnes.

Dziesmu saturs ir veidots par iedomātām perspektīvām, kurās saskatāmas dažādas cilvēces pataloģijas, piemēram, varas struktūru nepilnības, jēgas piešķiršana bezjēdzīgām lietām, bēgšana no realitātes.

Albumā iekļauti trīs iepriekš izdoti singli: “The Great Firewall Of China”, “Soviet Union Playboy”, “Eastern Fashion”.

“Perestroika” (no krievu valodas – “pārbūve”) ir mūsdienu interpretācija reformai, kura sasniegusi kritisko masu, kļuva nekontrolējama gadsimtu mijā, ko raksturoja sabiedrības pāreja no represīvu sistēmu kontroles uz neierobežotu pašnoteikšanos. Šis ir muzikāls projekts divu cilvēku izpildījumā – divu pretstatu sadarbībā, kas līdzsvaro realitāti ar tās tiešsaistes spoguļattēlu.

“Perestroika” sastāvā ir Rūdolfs Ozols, Leo Novus, Alise Golovacka, Dāvis Mazurenko, Aleksandrs Barons.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm