tv3.lv

Reinis Liepa par spēlēšanu uz ielas, muzikālajiem plāniem un laika pavadīšanu kopā ar dēlu

“X Faktora” dalībnieks Reinis Liepa visu savu laiku velta mūzikai, mūziķis spēlē gan uz ielām, gan mazos bāros un paralēli raksta albumu ar grupu “Street conference”. Dziedātājs vēlas, lai dēls ar viņu lepojas, tāpēc pieliek visas pūles, lai kļūtu par paraugu!

2019. gada 24. oktobrī 12:20

Sarunā ar portālu Skaties.lv Reinis stāsta, ka mamma gaidību laikā dziedājusi korī, tātad viņš ar mūziku bijis saistīts vēl pirms dzimšanas. Vēlāk viņš dziedājis skolas korī, bet trīspadsmit gadu vecumā izmests no kora, jo sācis bastot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reinis Sējāns uz Reini Liepu licis lielas cerības un tās attaisnojušās

Ģitāras spēlei Reinis pievērsies jau desmit gadu vecumā. Sākumā viņš gribējis mācīties spēlēt bungas, bet mamma un ome nav varējusi atļauties iegādāties izvēlēto mūzikas instrumentu, kā arī viņām šķitis, ka kaimiņi sajuks prātā no trokšņa.

“Mamma ar omi izdomāja, ka spēlēšu ģitāru, bet man nepatika. Kad viņas ko darīja virtuvē, es lasīju grāmatu, kā viņas nāca uz istabu, man ģitāra rokās. Meklēju dažādus iemeslus, lai nespēlētu, pat stīgas griezu. Pēc pāris gadiem mamma pateica, ka nespiedīs vairāk mani spēlēt, ja nevēlos, varu to nedarīt, tas iedarbojās pretēji, es vēlējos spēlēt,” atklāj Reinis.

Pašmācības ceļā viss izdevies, jo pirmajā gadā, kad mūziķis mācījies spēlēt ģitāru, viņam bijis labs privātskolotājs, kurš ielicis labu pamata bāzi. Vēlāk Reinis apguvis arī bungu un klavieru spēli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau četrus gadus Reinim ir grupa “Streeet conference”, divus no šiem gadiem muzikālajai apvienībai bija pauze, jo katrs grupas dalībnieks atradās savā pasaules malā, nu viņi atkal ir kopā un raksta materiālu albumam. “Street conference” plāno ierakstīt albumu un doties koncerttūrē pa Latvijas klubiem.

Reiņa Liepas uzstāšanās palīdz Aijai Auškāpai atgūt dzīvesprieku

“Spēlēšana uz ielām man iemācīja vokālo precizitāti un spēku. Uz ielas dziedot, nav pastiprinātāja, jāsadarbojas ar ēku, ielu, arku akustiku. 2-3 stundas jāspēlē, tas dod koncertu rūdījumu,” spēlēšanu uz ielām raksturo Reinis.

Ielu muzicēšanu Reinis sauc par lielisku rūdījumu, kā nekā ir cilvēki, kuri pienāk un pasaka, cik viss forši, bet ir arī tādi, kuri bļaustās, ka nekas nesanāk un jāmeklē normāls darbs!

Arī ar saviem grupas biedriem Reinis iepazinies uz ielas, arī pirmās dziesmas tapušas uz ielas.

“Brīvajā laikā nedaudz “skeitoju”, patīk braukt cauri pilsētai un atslābināties. Daudzi saka, ka ģitāra ir mana meitene, bet “skeits” – labākais draugs. Parasti man ir brīvs laiks, kad viss ir apnicis un viss, ko vēlos ir ar kādu sastrīdēties. Tad pavadu laiku pats ar sevi, “skeitoju” vai pastaigājos, paklausos mūziku,” smaida Reinis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tā kā Reiņa hobijs un naudas pelnīšanas veids ir mūzika, tad nereti, mājās spēlējot kādu dziesmu, atnāk draugi, grupas biedri un visi kopā muzicē, līdz kaimiņi sit pie sienas, ka ir par skaļu.

Ziemās Reinis pelna iztiku, spēlējot bāros, toties vasarās uz ielas, pavasaris un rudens ir laiki dažādām haltūrām. Viens no viņa mērķiem, uzvarot “X Faktorā”, ir izveidot mājas studiju.

Zināmi kategorijas “25+” dalībnieki! Reinis Sējāns nokomplektējis savu “X Faktora” komandu!

Dziedātājam patīk apstrādāt skaņu, un viņam gribētos ierakstīt un samiksēt savas grupas albumu, vai vismaz iesaistīties miksēšanas procesā.

“Man patīk improvizēt, tieši tas arī parasti notiek šādās sanākšanās pie manis mājās, visi ko spēlē, radām vārdus, un nereti top kas skaists,” priecājas Reinis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reinis smejoties saka, ja citi fano par jaunākajām tehnoloģijām viņš par mūzikas instrumentiem, teju katru dienu viņš dodas uz mūzikas instrumentu veikalu “Salons mūzika”, kur iemēģina dažādus instrumentus.

Tā ir atslodze, iespēja pasapņot par nākotnes pirkumiem un iespēja nepalaist garām neko no jaunumiem mūzikas instrumentu sfērā.

Ikdienā Reinis daudz spēlējas ar savu sešus gadus veco dēlu, kopā brauc ar dēli, filmē smieklīgus video, spēlē videospēles, dejo un iet uz parku.

Mūziķis paziņo, ka dzīve ir jāuztver pozitīvi un savam dēlam viņš nedomā atņemt bērnību, pieaugt puisēns paspēs vienmēr.

Reiņa dēlam vairāk par mūziku patīk dejošana, tiklīdz viņš sāks iet skolā, tā šova pretendents plāno dēlu laist hip hopa dejošanas pulciņā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pašlaik dēls dzīvo ar omi. Viņa mamma aizņemta, veidojot karjeru, arī man vajag, sakārtot savu dzīvi, tāpēc dēlam drošāk ir ar omi. Ar viņa mammu mēs dzīvojam šķirti,” paziņo Reinis.

Mūziķim dēls ir pats svarīgākais dzīvē, viņš vēlas, lai dēls lepojas ar viņu un tam tiek darīts viss – muzikāla attīstība, meklējumi, lai gūtu panākumus izvēlētajā sfērā!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm