Repera Zeļģa albums "Paralēles" nominēts divās "Zelta Mikrofona" kategorijās

16. janvārī 9:13

Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons 2023” ceremonija notiks gandrīz pēc mēneša, un tas nozīmē, ka turpmāk raidījumā 900 sekundes ik pirmdienu viesosies “Zelta Mikrofona” kategorijas “Debija” nominanti. Šajā pirmdienā raidījumā ciemojās reperis Zeļģis, kurš balvai izvirzīts ar savu debijas albumu “Paralēles”.

Reperis Zeļģis debijas albumu “Paralēles” izdeva pērnā gada novembrī un ar šo albumu ir nominēts “Zelta Mikrofons 23” kategorijās “Debija” un “Hiphopa albums”, kā arī ar dziesmu “Vēl”, kas tapusi kopā ar producentu Mickeen, piedalās “Zelta Mikrofons” Elvi gada dziesmas balsojumā.

Zeļģis savu darbību aizsācis pirms trīs gadiem, pa šo laiku paspējis izdot vairākus veiksmīgus singlus, tajā skaitā “Puikas”, “Vēl”, taču lielāku atpazīstamību guvis pateicoties dalībai “371 clique” projektā. Ar domubiedriem darbojas “Black Stage Audio” studijā un repa apvienībā “mid”, kopīgi daloties ar muzikālo pieredzi un idejām. 2022. gadā uzstājies uz festivālu “Positivus” un “Summer Sound” skatuvēm.

Albums “Paralēles” vēsta par divām autora dzīves paralēlēm, diviem karjeras ceļiem, kuros autors ir iejuties gana veiksmīgi un, starp tiem balansējot, cenšas sevi atrast, par to, kas ir viņa iekšienē, par pieredzi un sajūtām, ko uztver no apkārtējiem, tumšo un gaišo pušu atspoguļojumu caur dažādiem aktuāliem dzīves notikumiem un posmiem.

“Albumā vēlējos būt atklāts pret savu klausītāju, dalīties ar sev nozīmīgām un nopietnām tēmām. Dziesmās pieminot mentālo veselību, savus šķietami netipiskos paradumus, laika trūkumu un, protams, pieturoties arī pie repam ļoti raksturīgās, sacensīgās manieres. Dalos ar savu prāta stāvokli, dzīves laikā krātajiem sasniegumiem, zaudējumiem. Atklāti runāju par situācijām, kurās esmu juties aizvainots, nesadzirdēts.

Centos eksperimentēt ar ļoti dažādiem stiliem. Manuprāt, tieši tas ir viens no interesantākajiem albuma aspektiem. Ņemot vērā, ka savas dzīves laikā mana muzikālā gaume ir bijusi raiba un dažādīga, uzskatu, ka tieši šādu stilu izvēle perfekti definē šo projektu,” stāsta Zeļģis.

Projektā piedalās vairāki viesmākslinieki, tajā skaitā reperi goča, Ods un Melikols, dziedātāji Kristers Rullis un MADA, kā arī mūzikas producenti Mickeen, shenfi un Zen Paul. Albumu producējis, miksējis un māsterējis elektroniskās mūzikas producents Miks Pinzulis jeb Mickeen.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm