Reperis Abra izdod savu pirmo soloalbumu “Saistīts”

1. februārī 9:31

Reperis un brīvrunātājs Abra izdevis debijas albumu “Saistīts”. Viņš arī piesaka jaunizveidotu hiphopa mūzikas projektu “Abradūri”, kurā satiksies dzīvs reps ar dzīviem instrumentiem. Gan par šo projektu, gan debijas albumu sarunāsimies mākslinieks pastāstīja “900 sekundēs”.

Grupas “Abradūri” sastāvu veido reperis Abra un mūziķi Artūrs Strautmanis (bungas), Toms Valmiers (kontrabass & basģitāra) un Reinis Puriņš (trompete). Albuma lielākā daļa ir tapusi laika posmā starp 2018. un 2019. gadu, tomēr tas savu dienasgaismu piedzīvo četrus gadus vēlāk.

“Dažādu norišu dēļ – gan privātajās dzīvēs, gan pasaulē – mūsu darbs pie albuma tika nopauzēts uz nenoteiktu laiku. Pēc pāris gadiem, apstākļiem veiksmīgi sakrītot un kopīgi paskatoties uz paveikto, secinājām, ka tas ir veiksmīgi izturējis laika pārbaudi un nu var tikt pasniegts kā labi ieturēts augstas raudzes vīns,” saka Abra.

Albumā “Saistīts” iekļauti deviņi skaņdarbi, kas papildina Latvijas repa paleti ar dažādiem krāsu sajaukumiem un stiliem – no viegli konceptuāliem līdz izteikti eksperimentāliem. Skanējuma ziņā albums ir iedvesmots no tādām grupām kā “The Roots”, “A Tribe Called Quest”, “Digable Planets” un citām, savukārt albuma vāciņš ir tieša atsauce uz repa apvienības “De La Soul” debijas albumu “3 Feet High and Rising”.

(Amerikāņu hiphopa trio “De La Soul” izveidojās 1988. gadā. Grupa pazīstama ar ieguldījumu džeza repa un alternatīvā hiphopa apakšžanru attīstībā, savulaik izcēlās kā viena no pirmajām alternatīvā repa apvienībām ASV.)

“Albums ir slavasdziesma tam, kas hiphopa kultūrā aizķēra visātrāk un viskošāk. Ritmi, kas liek kustināt kakla muskuļus un lirikas, kuras liek domāt, aizdomāties un iedvesmo.

Ir pārliecība, ka šis žanrs, kas kļuvis ļoti digitāls savā skanējumā, var tikt izpildīts un spēcīgi atainots arī ar akustiskajiem instrumentiem, gluži kā laikā, kad veco džeza/fanka ierakstu semplošana bija visaugstākajā godā,” par albumu saka bundzinieks Artūrs Strautmanis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Saistīts” gala iznākums ir apstrādāts ar stilizēti “netīru” pagrīdes skanējumu, ko veidojis Toms Lisments, savukārt albumā bez Abradūriem piedalījušies arī Ansis Jansons (kokle) un Svens Vilsons (elektriskā ģitāra).

Albuma iznākšana tiks svinēta 3. februārī “M/Darbnīcas” telpās ar unikālu “Saistīts” prezentācijas koncertu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm