"Rīgas Festivālā" izskanēs īpašs Riharda Zaļupes jaundarbs

Pasaules pirmatskaņojumu koncertā piedzīvos sitaminstrumentu spēles lietpratēja Riharda Zaļupes jaundarbs “KOSHI”. Līdzās tam būs klausāma tango karaļa Astora Pjacolla kaislību cauraustā mūzika, franču vecmeistara Kloda Pikoro muzikālie kontrasti, Gabrielas Ortisas dzimtās Meksikas ritmi un japāņu autora Akira Jujama mūzika.

25. maijā 9:00

“Latvijas Koncerti” organizētā “Rīgas Festivāla” koncertprogramma “Astors Pjacolla un Riharda Zaļupes jaundarbs” aicina uz Mazo ģildi, kur 7. jūnija vakarā muzicēs panākumiem bagāti mūziķi – saksofonists Aigars Raumanis, sitaminstrumentālisti – Reinis Tomiņš un Guntars Freibergs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Rīgas festivāla” trešā koncerta lielā intriga ir Riharda Zaļupes jaundarbs “KOSHI” jeb īpaši Guntaram Freibergam rakstītās variācijas apskaņotai marimbai, kurām veltīta visa programmas pirmā daļa!

Ar plašu pieredzi daudzveidīgos žanros un iespaidīgu radošo katalogu, kurā līdzās simfonijām un izvērstiem vokālinstrumentāliem opusiem ir kordarbi un kameriskas lappuses, kā arī mūzika tādām filmām kā “Nameja gredzens” un “Tizlenes” un seriālam “Nebaidies ne no kā”,  Zaļupe pazīstams arīdzan kā sitaminstrumentu spēles lietpratējs, kamdēļ viņa kolēģim, nupat par izcilu sniegumu gada garumā Lielo mūzikas balvu saņēmušajam Freibergam, veltītais skaņdarbs ir īpaši gaidīts notikums!

Ar pieminēto balvu lepoties var arīdzan saksofonists Aigars Raumanis, kurš programmas otrajā daļā Mazajā ģildē saspēlēsies ar vienu no spilgtākajiem jaunās paaudzes latviešu mūziķiem – sitaminstrumentālistu Reini Tomiņu.

Šis saskanīgais duets 7. jūnija koncertu kuplinās ar dažnedažādās pasaules malās sakņotu mūziku – Gabriela Ortisa savā “Estudio Tongolele” koķetē ar dzimtās Meksikas ritmiem, kamēr japānis Akira Jujama Divertismentā rotaļājas ar daudzveidīgajām marimbas toņkrāsām, franču vecmeistars Klods Pikoro Triptihā šarmanti spēlējas ar kontrastiem, bet tango karalis, pasaulslavenais argentīnietis Astors Pjacolla, saviļņo ar savu smeldzes un kaislību caurausto skaņumākslu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Rīgas Festivāls” tiks atklāts ar spožu un neatkārojamu koncertu 26.maijā Lielajā ģildē, kur uz vienas skatuves satiksies viens no Eiropas ievērojamākajiem kamerorķestriem “Kremerata Baltica” un klaviermūzikas pasaules sensācija – pianists, francūzis Likā Debargs.

Kamerorķestris “Kremerata Baltica” ir koncertējis vairāk kā 50 valstīs, 600 pilsētās un sniedzis vairāk kā 1000 koncertu visā pasaulē. Līdzās aktīvai koncertdzīvei kamerorķestris ir novērtēts ne tikai no klausītāju puses, bet to augustu vērtē arī mūzikas kritiķi – par izcilu darbu orķestris saņēmis Grammy balvu, ECHO Klasik balvu un Gramophone balvu.

Savukārt, Likā Debargs tiek uzskatīts par fenomenāli apdāvinātu pianistu. Pēdējos gados Likā Debargs sniedzis simtiem izpirktu koncertu un ierakstījis vairākus solo albumus mūzikas izdevniecībā “Sony Classical”.  “Rīgas Festivāla” koncertprogrammā skanēs Sezāra Franka un Miloša Magina skaņdarbi.

Informāciju par pasākuma norisi atradīsiet ŠEIT.

Skaties šo un citus šovus un seriālus nākamās paaudzes televīzijā Go3!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm