tv3.lv

"Tautumeitas" aicina uz lielkoncertu 26. augustā Skultes ostā

Raidījuma “900 sekundes” muzikālajā sadaļā šorīt studijā viesojās etno mūzikas grupa “Tautumeitas”, lai pastāstītu par lielkoncertu “Skrejceļš”, kas norisināsies 26. augustā Skultes ostā, Saulkrastos.

18. augustā 9:41

Astoņas dienas līdz grupas lielkoncertam.

“Neaprakstāmas sajūtas. Sevišķi šajā vasarā. Ir jau tādi tauriņi vēderā, kuri vienkārši nepazūd. Kad ir tas brīdis iestājies, kad galva ir pilna ar domām, bet ir liela svētku sajūta,” stāsta grupas “Tautumeitas” dalībniece Asnate Rancāne.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Etno mūzikas grupa “Tautumeitas” nāk klajā ar videoklipu dziesmai “Vīna ūtrai”, kas atrodama grupas jaunākajā albumā “Skrejceļš”.

“Šī ir dziesma, ko veltām viena otrai pateicībā par visu kopīgi piedzīvoto teju astoņu gadu garumā. Esam kļuvušas par ģimeni, kas atbalsta un stutē viena otru, kad nepieciešams. Savukārt, prieka un laimes brīžus kopā piedzīvojam ar seškārtīgu jaudu,” stāsta viena no grupas solistēm Asnate Rancāne.

Tautas dziesma, kas skan dziesmas pantos ir etnomuzikologu pērle, kas “Tautumeitu” pūrā jau ir kopš studiju laikiem. Tas ir izcils latviešu “teikto dziesmu” paraugs, kas kopā ar aranžēto pavadījumu iegūst hip-hopā raksturīgo stilistiku. Taču pati tautas dziesma nāk no Dignājas, un  tās oriģinālo versiju var noklausīties Latviešu tradicionālās mūzikas antoloģijā (2008).

Dziesmas videoklipā ir izmantoti atmiņu kadri no grupas kopīgi piedzīvotā gan zīmīgās “Tautumeitu” uzstāšanās reizēs, gan kopīgos ceļojumos, tūrēs, dzimšanas dienās, kāzās un arī pavisam ikdienišķos brīžos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Skatoties šos video, slaukām prieka asaras,” atzīst Asnate. “Vēl vairāk par muzikālo mums vienmēr ir bijusi svarīga cilvēciskā saskaņa – labestība, empātija un sirsnība.”

26. augustā pulksten 20.00 Saulkrastos, Skultes ostā “Tautumeitas” sniegs vērienīgu koncertu, lai nosvinētu jaunā albuma “Skrejceļš” iznākšanu. Koncertā būs klausāmi vairāki īpašie viesi, tai skaitā iesildītāji fanka, indī, blūzroka un alternatīvā džeza mūzikas grupa “The Coco’nuts”. Kā arī ukraiņu-latviešu mūziķu apvienība SHAKIMA TRIO, kuru veido ukraiņu dziedātāja, folkloriste, improvizētāja un vijolniece Shakima Garunts, ģitārists, klarnetists, komponists, “loop station” virtuozs Jānis Ruņģis un basģitārists, producents Ainārs Majors.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Ekasē – https://bit.ly/tmskultesosta

Ukrainas māsas un brāļi, kuri šobrīd raduši patvērumu pie mums Latvijā, tiks mīļi gaidīti koncertā kā īpaši un dārgi viesi. Uzrādot personu apliecinošu dokumentu, ieeja par brīvu. Slava Ukrainai! (Дорогі наші сестри й брати з України, які знайшли прихисток у Латвії. Ми будемо раді вітати вас на концерті як особливих гостей. Для вас вхід безкоштовний — за вашими українськими документами. Слава Україні! Побачимось!)

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm