tv3.lv

Trīs ģitāristi izdod albumu ”Bērziņš Jaunais Smukais”

Jaunu kopalbumu izdevis jaudīgs ģitāristu trio – Jānis Bērziņš, Reinis Jaunais un Gints Smukais. Tas krāšņi nodēvēts par ”Bērziņš Jaunais Smukais”.

20. maijā 10:12

”Albumu vēlējāmies redzēt tādu, kurā parādās dažādi raksturi, un tas nāca viegli, jo katrs esam no citas ģitārspēles nometnes. Tāpēc jaunajā ierakstā dzirdamas gan balādes, kas aizskar dvēseles stīgas, gan dinamiskāki skaņdarbi, kas liks kājām sist līdzi skaņdarbu ritmam,” stāsta Jānis Bērziņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Albumā iekļauti desmit oriģinālskaņdarbi, un šis uzskatāms par pirmo ģitārmūzikas skaņdarbu apkopojumu Latvijā, kurā apvienojušies trīs modernās fingerstyle ģitārspēles virtuozi. Jaunais albums laists klajā gan stereo, gan ”Dolby Atmos” skaņas formātā, kurā skaņdarbus var klausīties multidimensionālā skanējumā. Ieraksta pēcapstrādi veicis Kaspars Bārbals studijā ”Lauska”. Albuma noformējumu veidojusi Daina Jurķe.

”Priecājamies, ka mums atkal izdevās pa īstam muzicēt kopā, mācīties citam no cita, stāstīt anekdotes un radoši izpausties, tomēr galvenais uzstādījums bija izveidot albumu, kas nav tikai ballīte mums pašiem, bet gan festivāls, kurā katrs klausītājs varēs atrast kaut ko sev tuvu,” saka Jānis Bērziņš.

”Mani fascinē, cik ļoti dažādi iespējams spēlēt vienu instrumentu – metāla stīgu akustisko ģitāru,” uzsver Reinis Jaunais un piebilst: ”Esam šķietami ar līdzīgām interesēm, taču katrs ar citādu dzīves pieredzi, mūzikas gaumi un piekopjam atšķirīgus stilistiskos virzienus. Šīs atšķirības jūtamas arī albumā. Jāņa dziesmās var saklausīt viņa niansēti akadēmisko piesitienu un smalki izkopto toni, savukārt Gints savās kompozīcijās demonstrē, cik izjusti, emocionāli, vienlaikus tehniski sarežģīti un līdz kaulam ritmiski precīzi var spēlēt ģitāru, pamanoties to lietot arī kā pilnu bungu komplektu. Man liekas, ka es albuma noskaņai piedodu tādu kā hipiju nometnes mērci ar pagrīdes smaržu.”

”Albumā būs dzirdamas arī manas pirms astoņiem vai deviņiem gadiem sarakstītās melodijas, kuras, pateicoties Jānim un Reinim tika pie otrās elpas. Satikšanās mūzikā ar šiem kungiem man atgādināja, cik vienkāršu un nepiespiestu mūziku agrāk pats rakstīju un cik vitāli svarīgi šo vienkāršību mūziķim ir neaizmirst,” atklāj Gints Smukais.

Tapis arī Laimas Jaunās veidots videoklips albuma ”Bērziņš Jaunais Smukais” skaņdarbam ”Hijaz”, kura autors ir Reinis Jaunais.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Fakti par komponistiem:

Ģitārists, aranžētājs un komponists Jānis Bērziņš līdz šim izdevis divus soloalbumus –  ”Alpīnists” (2019) un ”Intervija” (2020). Viņš sadarbojies ar daudziem pašmāju māksliniekiem gan klasiskās, gan populārās mūzikas projektos. Absolvējis Mūsdienu mūzikas akadēmiju Gildfordā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistra programmu džeza ģitāras spēlē. Ir bijis arī starptautiskā džeza mākslinieku konkursa ”Riga Jazz Stage” laureāts.

Reinis Jaunais ir ģitārists un komponists, kurš kopš 2015. gada izdevis jaunu oriģinālmūzikas albumu ar regularitāti reizi gadā. Ar albumu ”Zeme” tika nominēts 2020. gada ”Zelta Mikrofona” balvai kategorijā ”Instrumentālā vai starpžanru mūzika”. Daudz viesojies arī radio un TV, tostarp ārpus Latvijas. Koncertējis lielākajā daļā Eiropas valstu, kā arī Austrālijā, Jaunzēlandē un Turcijā, izpildot savu oriģinālmūziku.

Gints Smukais kopš 2011. gada regulāri sadarbojies ar Latvijā zināmiem mūziķiem kā klasiskās, tā populārās mūzikas vidē. Viņš ir 2019. gada ”Walnut Valley International Fingerstyle Guitar Championship” un ”Fingerstyle Collective Intl’ Fingerstyle Guitar Contest”, kā arī 2017. gada ”Canadian Intl’ Guitar Festival Fingerstyle Contest” starptautisko fingerstyle ģitārspēles konkursu laureāts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm