Video: populāri latviešu mūziķi dalās pārdomās par Raimonda Paula skaņdarbiem

10. septembrī Daugavas stadionu Rīgā pieskandinās nebijuša mēroga pasākums “Latvijas mūzikas lielkoncerts”, kurā maestro Raimonda Paula ikonisko mūziku jaunās skaņās un interpretācijās izpildīs vairāk nekā 100 mūziķu. Gatavojoties koncertam, daži no populārajiem koncerta dalībniekiem dalās pārdomās par Paula mūziku un pašu plānoto uzstāšanos 10. septembrī.

2022. gada 12. jūlijā 16:39

Populārais reperis Ansis stāsta, ka viņa kolekcijā kādreiz Raimonda Paula plates ieņēmušas ļoti nozīmīgu vietu. 10. septembra koncertā viņš pārsteigšot ar pavisam neierastu Paula mūzikas interpretāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Anša moments Paula mūzikas okeānā. Kad jūs skatīsieties uz to ainavu, kas ir Paula mūzika, tur izpeldēs cauri tāds plosts ar mani virsū, ar manu mūziku,” savu uzstāšanos Daugavas stadionā iezīmē Ansis.

Savukārt populārais duets “Musiqq” koncertā izpildīs “Mēmo dziesmu”, kam ir īpaša vieta latviešu sirdīs, savā aranžijā. “Projekts ir liels un atbildīgs. Nezinu, vai tas uzliek lielāku atbildību, bet tas uzstāšanās laikā noteikti iedod citu sajūtu,” saka “Musiqq” dalībnieks Emīls Balceris.

Koncertā ar kori uzstāsies arī čellu grupa “DaGamba”. Viņi uzsver Paula mūzikas nozīmi visā Latvijas mūzikas ainavā. “Manuprāt, Raimonds Pauls labā ziņā ir vistiešākajā veidā vainojams pie latviešu muzikālās gaumes,” gatavojoties koncertam, saka grupas mūziķis Valters Pūce. “Tik visaptverošu mūziķi, kāds ir Raimonds Pauls, otru būtu grūti atrast.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar cerībām uz gaidāmo lielkoncertu skatās arī folkgrupas “Tautumeitas” dalībnieces, kas tieši pašlaik krietni labāk iepazīstot Raimonda Paula daiļradi. Viņas no bērnības, kad Maestro mūzika nav bieži skanējusi mājās, tomēr ļoti labi atceras klasisko “Dāvāja Māriņa”. “Kaut kas aizķērās, kaut kas uzrunāja. Varbūt tajā melodijā ir kaut kas līdzīgs tautasdziesmai,” saka Asnāte Rancāne, viena no grupas dalībniecēm.

Savukārt grupa “Carnival Youth” uz skatuves 10. septembrī kāps ar vēl 100 cilvēkiem. Mūziķi Paula dziesmām piešķīruši jaunu skanējumu, simbiozē savijot veco un jauno skanējumu, stāsta grupas dalībnieki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

10. septembrī Daugavas stadionu Rīgā pieskandinās nebijuša mēroga pasākums “Latvijas mūzikas lielkoncerts”. Pirmais šī pasākumu cikla koncerts uz lielās skatuves vienos teju 100 māksliniekus, kuri izpildīs īpaši šim notikumam radītas, tautā mīlētu komponista Raimonda Paula skaņdarbu aranžijas.

Sarūpējot saviem klausītājiem īstus Latvijas mūzikas svētkus, lielkoncerts apvienos līdz šim nepieredzētu mākslinieku sastāvu. Uz vienas skatuves kāps aktuālākās pašmāju mūzikas zvaigznes, visos laikos mīlēti estrādes grandi, kā arī klasiskās mūzikas profesionāļi, kuru sniegumu papildinās mūsdienīgi, dīdžeju radīti ritmi. Līdztekus Maestro skaņdarbu svaigajām aranžijām mūziķi izpildīs arī šī brīža aktuālākos hitus, kas īpaši lielkoncertam tiks samiksēti mashup jeb popūrija formātā ar Raimonda Paula pārlaicīgās mūzikas motīviem.

Simfonisku vērienu koncertā nodrošinās Liepājas Simfoniskais orķestris, kam līdzās iemirdzēsies tādas skatuves zvaigznes kā “Musiqq”, Laima Vaikule, ansis, Ozols, “Tautumeitas”, “Dagamba”, Aminata, Arstarulsmirus, “Carnival Youth”, Artūrs Skrastiņš, “Mazais Princis”, Aija Andrejeva, “Singapūras Satīns”, Dināra Rudāne, Jānis Aišpurs, Žoržs Siksna, “Gg Choir”, Dj Monsta, Intars Busulis un Abonementa Orķestris.

Lielkoncerta mūzikas producents un radošais direktors būs Arstarulsmirus.

Latvijas mūzikas lielkoncertu organizē SIA “REKU”. Pasākumu atbalsta radio “Star FM”, Jauns.lv, tirdzniecības centrs “Domina Shopping” un “Clear Channel Latvia”.

Biļetes uz koncertu var iegādāties: www.tv3.lv/biletes

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm