Noskaties! Dzēlīgā un pašironiskā komēdija “Revolūcija” tagad pieejama arī Go3

Aktiera un teātra režisora Mārča Lāča debijas filma “Revolūcija” (2022), kas šogad tika apbalvota ar Starptautiskās kinokritiķu asociācijas FIPRESCI Latvijas nodaļas balvu, ir sirreāls ceļojums teātra mākslas pasaulē. Tajā mostas radošums, komisms un izmisums, kas ietērpts izteiksmīgā un atmiņā paliekošā filmas formā.

27. martā 9:40

“”Viss ir redzēts, pie visa ir pierasts, bet vēl nav gana,” šādi vārdi izskan filmā no aktieriem, kuri izspēlē revolūciju uz skatuves, nespējot tādu rast savā profesionālajā dzīvē. Lāča personīgajā darbā, vizuāli aizraujošajā atrakcijā un komentārā ne tikai par vietējo teātra, bet arī kultūras vidi ir daudz gruzdoši neatliekamā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Revolūcija” pārstāv jaunu atzaru mūsdienu latviešu kino – filmas, kas nebaidās būt dzēlīgas un patiesas pašas pret sevi un nozari, kurā tās ir iegremdētas,” tā FIPRESCI pārstāve un kinokritiķe Sonora Broka raksturoja filmu šī gada “Lielā Kristapa” balvu pasniegšanas ceremonijā.

Sirreālās komēdijas centrā ir pilsētas Mazā teātra vadošais tandēms, Ivars (Ivars Krasts) un Armands (Armands Berģis), kas jauna un ambicioza režisora vadībā strādā pie sezonas pēdējā jauniestudējuma par Franču revolūciju.

Nedēļu pirms pirmizrādes publikas un kritiķu mīlulis Armands saņem vilinošu piedāvājumu turpināt karjeru Lielajā teātrī. Sava labākā drauga un kolēģa nodots, Ivars pakāpeniski zaudē saiti ar realitāti, bet viņa lēmumi tuvina teātri neizbēgamai katastrofai.

skaidro filmas veidotāji, “Revolūcija” aicina skatītāju smieties un līdzpārdzīvot galveno tēlu iekšējai revolūcijai, raisot emocijas, kas līdzīgas varoņu piedzīvotajam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Eksperimenti ar kino valodu un tehniskajiem paņēmieniem rada savdabīgu tuvību – filma sastāv no 14 gariem, nepārtrauktiem kadriem reālajā laikā, un skatītājs tiek ierauts jebkur, kur kamera to ved.

Šāds sarežģīts tehniskais risinājums – kadra iekšējā montāža filmēšanas laukumā – ir nopietns pārbaudījums visai filmas uzņemšanas komandai, jo vismazākā kļūda nozīmē atgriešanos garā kadra sākumpunktā.

Filmas “Revolūcija” radošā komanda ir apliecinājusi par savstarpējo sinerģiju, šādā sastāvā sastrādājoties arī citos projektos – Lācis ir arī viens no diviem galvenajiem aktieriem brāļu Ābeļu spēlfilmā “Nemierīgie prāti” (operators – Mārcis Ābele), savukārt filmas komponists Toms Auniņš kā aktieris spēlējis galveno lomu jau minētajā brāļu Ābeļu filmā.

Filmas “Revolūcija” režisors un scenārija autors ir Mārcis Lācis, operators un montāžas režisors Mārcis Ābele, producents Raitis Ābele, komponists Toms Auniņš, galvenais mākslinieks Aivars Žukovskis, skaņu režisors Jānis Zaneribs, izpildproducente Sintija Brakša, kostīmu māksliniece Elīna Pērkone, grims Zane Žilinska.

Galvenajās lomās spēlē Ivars Krasts, Armands Berģis, Agris Krapivņickis, Rolands Beķeris, Dana Avotiņa-Lāce, Toms Auniņš, Kaspars Dumburs, Jana Ļisova, Mārcis Lācis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skaties šo un citus šovus un seriālus nākamās paaudzes televīzijā Go3!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm