tv3.lv

Augustā Liepājas Simfoniskais orķestris apceļos Dienvidkurzemi festivālā "Rimbenieks"

Ar 14 dažādiem koncertiem no 12. līdz 28. augustam Dienvidkurzemi apceļos Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais mūzikas festivāls “Rimbenieks”. Koncerti notiks Kazdangā, Grobiņā, Krūtē, Gramzdā, Kalētos, Durbē, Pāvilostā, Aizputē, Nīcā, Jūrmalciemā, Dēselē. Trīs no tiem skanēs arī Liepājā.

8. augustā 12:06

Dienvidkurzemes festivāls “Rimbenieks” ir radīts ar mērķi tuvināt augstvērtīgas mūzikas atskaņojumu cilvēku dzīvesvietai, stiprināt novada kopienas, popularizēt latviešu mūziku un veicināt Latvijas apceļošanu, sākot jau no kaimiņu pagasta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Galvenais satura balsts festivālā būs kamermūzika, ko izpildīs Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu veidoti ansambļi, pieaicinot arī citus solistus, piemēram, vienu no šo laiku spilgtākajām latviešu pianistēm, Liepājā dzimušo un uzaugušo Agnesi Egliņu.

Solista lomu koncertos pildīs arī Liepājas Simfoniskā orķestra jaunā koncertmeistare Līga Baltābola, kas 12. augustā pulksten 20.00 īpaši krāšņā festivāla atklāšanas koncertā Grobiņas Livonijas ordeņa pilsdrupās, dienu vēlāk arī Kazdangas kultūras namā, kopā ar orķestra stīgu grupu un galveno diriģentu Gintaru Rinkeviču atskaņos vienu no ievērojamākajiem un pazīstamākajiem itāļu komponista Antonio Vivaldi skaņdarbiem, vijoļkoncertu ciklu “Četri gadalaiki”.

Festivālā “Rimbenieks” solista lomā būs iespēja redzēt arī klarnetistu Gunti Kuzmu, kurš Liepājas Simfoniskā orķestra galvenā diriģenta amatā stāsies vien dažas nedēļas vēlāk. Ņemot vērā, ka viens no stūrakmeņiem orķestra veiksmīgai koncertdarbībai ir diriģenta un koncertmeistara savstarpēja saprašanās, jo interesantāk, ka Guntis Kuzma klarnetes solo izpildīs kopā ar orķestra koncertmeistares vadīto Liepājas stīgu kvartetu. Šādu mūziķu ansambli festivālā varēs baudīt divos koncertos – 14. augustā pulksten 18.00 Gramzdas ev. lut. baznīcā un 15. augustā pulksten 19.00 Dēseles dzirnavās.

Evalda Rimbenieka dzīves gājums vijas no Priekules, caur Aizputi uz Liepāju, tādēļ arī šogad festivāla noslēguma koncerts 28. augustā pulksten 18.00 notiks Liepājā, sv. Jāzepa Romas katoļu katedrālē, piedaloties Valsts akadēmiskajam korim “Latvija”.

Pilna festivāla programma, kā arī koncertvietu karte atrodama Liepājas Simfoniskā orķestra mājaslapā www.lso.lv/festivali/rimbenieks. Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs.

Par Ēvaldu Rimbenieku

Ēvalds Rimbenieks, baptistu mācītājs, ilggadējs Liepājas pilsētas mērs, Liepājas operas, Tautas konservatorijas un Mākslas skolas dibinātājs pirms 100 gadiem, kā arī Liepājas Filharmonijas atjaunotājs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm