tv3.lv

Dodies uz Ārlavciema "Ābolsvētkiem 2022"

Ārlavciemā, pie Tukuma, 10. septembrī no pulksten 11.00 līdz 17.00 “Abavas” vīna darītavā un piegulošajā ābeļdārzā aicināts ikviens interesents uz “Ābolsvētkiem 2022”.

5. septembrī 17:36

“Pēc divu gadu pārtraukuma, ko ietekmēja Covid-19 pandēmija, esam gandarīti atgriezties pie svētku organizēšanas, jo mums patīk kā svētki, tā āboli!” komentē vīna darītavas saimnieks Mārtiņš Barkāns.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai arī “Abavas” vīna darītavas stāsts sākās ar sapni par vīnogu audzēšanu Latvijā, šobrīd tā kļuvusi par vienu no lielākajiem ābolu un citu augļo un ogu pārstrādātajiem Latvijā un tās sortimentā ir neskaitāmi dzērieni, kuros tiek izmantota sula no Latvijas āboliem.

Foto: SANTA MELEHOVA

Īpaša aktivitāšu programma ar meistarklasēm un sportiskām aktivitātēm paredzēta bērniem. Pasākuma ietvaros uzstāsies grupas “Citi zēni” un “Jazzwine”, par možu noskaņu rūpēsies Māris Grigalis.

Dienas garumā apmeklētājiem, kas atbraukuši ar saviem āboliem, būs iespēja izspiest un sapildīt pakās sulu mobilajā sulu spiedē. Tāpat notiks informatīva, izglītojoša lekcija par ābeļdārzu kopšanu un ābolu šķirņu aktualitātēm, kuru vadīs Inese Drudze no Pūres Dārzkopības pētījumu centra.

Foto: SANTA MELEHOVA

Pieaugušajiem būs iespēja degustēt dažādus dzērienus, tai skaitā, piedalīties ekskluzīvās “Abavas” vīnogu vīnu degustācijās. Tāpat ikviens apmeklētājs būs aicināts piedalīties dažādās meistarklasēs un lielās pārsteiguma balvas izlozē.

“Ābolsvētki”, kas kā tradīcija tika uzsākta 2018. gadā, šogad tiek organizēti ar Tukuma novada domes un Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projekta “Sidra ceļš” atbalstu. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

“Abavas” vīna darītava ir Latvijas lielākā vīna darītava, kas ražo dažādus alkoholiskus un bezalkoholiskus dzērienus no vietējiem augļiem un ogām. 2021.gadā vīnadarītava sasniedza 1,3 mil. eur apgrozījumu, piedāvājot produkciju gan vietējā, gan eksporta tirgū.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm