tv3.lv

Folkloras studija "Banga" aicina uz debijas albuma "Talka" koncertiem

Folkloras studijas “Banga” debijas albuma “Talka” koncerti izskanēs 23. septembrī pulksten 19.00 koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” un 24. septembrī pulksten 16.00 Kultūras un atpūtas centrā “Imanta”.

21. septembrī 11:39

“Albuma prezentācija notiks minimālisma estētikā,  akcentējot tradīcijas materiālu un ar skatītāju un mūziķu mijiedarbību veidojot alegoriju par attiecībām starp talciniekiem un talkas saimniekiem,” stāsta folkloras studijas “Banga” dalībnieki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Albums atklās latviešiem labi pazīstamās talkošanas tradīcijas dažādās nozīmēs un tās aktualitāti mūsdienās. Albums ierakstīts, vairāku gadu garumā no dažādiem novadiem apkopojot latviešu tradicionālo mūziku, kā arī pētot talkošanas tradīciju no tās praktiskās puses – kā kopā sanākšanu uz seniem un ne tik seniem lauku darbiem.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Latviešu folklorā ir daudz elementu, kas pauž talkas jēdzienā ietērpto filozofiju par kopīgu darbu veikšanu. Albumā tā izcelta ar burdondaudzbalsību (mūziku, kurā zem melodijas bieži tiek dziedāts stiepts patskanis), košā saspēlē līdz pat piecbalsīgam dziedājumam, kā arī ar īpaši atlasītiem dziesmu tekstiem no talcinieku, saimnieku un citām perspektīvām.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Šis ir folkloras studijas “Banga” pirmais pašu veidotais studijas albums. Par grupas aizsākumiem uzskatāms 2016. gada pavasaris, kad kopā sanāca folkloras vidē uzauguši un līdzīgi domājoši draugi, kas vēlējās dziedāt un svinēt tradīcijas atbilstoši savam tā brīža pasaules redzējumam. Šo sešu gadu laikā “Banga” ir izaugusi gan pulkā, gan ambīcijās. Šobrīd folkloras studijas pamatā ir centieni pēc iespējas precīzāk nolasīt folkloras materiālu raksturu, nozīmi un izpausmi, radot konceptuālus projektus, kas ar latviešu tradicionālās kultūras palīdzību ļauj runāt par mūsdienu pasaulē nozīmīgām tēmām kā integrācija, identitāte, iniciācija u. c. Tā radušās koncertprogrammas “Dibenā” un Latvijas ebreju mūzikas programma “Džingale”. “Banga” strādā arī pie Latvijā populāru cittautu danču diska veidošanas, taču notikumu epicentrā šobrīd ir “Talka”.

Pagājušajā gadā tika prezentēts videoklips debijas albuma dziesmai “Kur, Jumīti, glabājies”, kas tapa sadarbībā ar laikmetīgās dejas horeogrāfu Jāni Putniņu un ļauj skatītājiem iejusties tēlainā pārtapšanas ceļā no indivīda līdz kopībai, ko būs iespējams pieredzēt arī koncertu apmeklētājiem. Albums septembra beigās būs brīvi pieejams visās populārajās mūzikas straumēšanas platformās.

Biļetes uz koncertiem būs pieejamas norises vietās pirms koncertu sākuma. Ieejas maksa EUR 5.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm