tv3.lv

Izskanēs astotais "Jūrmalas festivāls" Dzintaru koncertzālē

Ar sešiem krāšņiem koncertiem no 17. līdz 24. jūlijam norisināsies astotais “Jūrmalas festivāls”. Koncertos uzstāsies pasaules opernamu zvaigzne Aleksandrs Antoņenko, klavieru virtuozi 3 Osokini, vijolnieks Daniils Bulajevs, Jūrmalas festivāla orķestris un citi. Festivāla īpašie viesi būs Brodvejas mūziklu zvaigznes no Londonas. Skanēs arī skaistākās operu ārijas, koncerts “Dzimuši Latvijā” ar lielo un uzlecošo zvaigžņu piedalīšanos.

15. jūlijā 14:28

Festivālu tradicionāli atklās saullēkta koncerts 17. jūlijā pulksten 4.45 Dzintaru pludmalē ar Elbas Filharmonijas galveno ērģelnieci, par ērģeļu karalieni dēvēto Ivetu Apkalnu. Viņas veidotās saullēkta koncertu programmas allaž izceļas ar pārdomāto saturu un dramaturģiju, kurā izvēlētie skaņdarbi organiski sabalsojas ar dabas skaņām un pakāpeniski mūs sagatavo saullēkta brīnumainajam mirklim, dāvājot neaizmirstamu klausīšanās pieredzi. Šovasar koncertam izvēlēti Baha, Mesiāna un Vidora opusi, skanēs arī Raimonda Paula miniatūra no cikla “Naktstauriņi”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Gaidāms krāšņs “Jūrmalas festivāla” atklāšanas GALĀ 19. jūlijā pulksten 20.00 ar skaistākajām operu ārijām, kuras dziedās pasaulē pazīstamākais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, jaunais vācu mecosoprāns Doroteja Bīnerte, Kijivas Nacionālās operas soliste, soprāns Olha Matušenko, kā arī šī gada Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa finālisti – beļģu soprāns Luīze Fūra un ukraiņu basbaritons Nikita Ivašenko.  Pie Jūrmalas festivāla orķestra diriģenta pults stāsies Mārtiņš Ozoliņš.

Foto: ARRAY/F64

“Jūrmalas festivāla” ietvaros 21. jūlijā pulksten 20.00 gaidāma izcila simfoniskās mūzikas programma, kurā uzstāsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ar savu šī brīža galveno viesdiriģenti, Eiropas opernamos un orķestros pieprasīto igauņu diriģenti Kristīni Posku. Solists būs jaunās paaudzes spožais vijolnieks Daniils Bulajevs.

Foto: Array

Programmā skanēs Ludviga van Bēthovena “7. simfonija – opuss”, kas piesātināts ar vitalitāti un nerimstošu dzīves apliecinājumu. Dzirdēsim arī vienu no impresionisma mūzikas firmas zīmēm – Kloda Debisī simfonisko prelūdiju  ‘‘Fauna diendusa”. Tās pamatā ir simbolisma dzejnieka Stefana Malarmē dzejolis, kurā sengrieķu meža dievs Fauns ir iemīlējies upes nimfās un sapņo par tikšanos ar tām. Daniils Bulajevs atskaņos virtuozo Žana Sibēliusa vijolkoncertu, kas pēc sava dramatiskā vēriena un dziļuma ir tuvs simfonijām, un neapšaubāmi ir pieskaitāms pie šī žanra izcilākajiem un biežāk atskaņotajiem paraugiem. Vijolei šajā izvērstajā opusā uzticēti kaislīgas rečitācijas apliecinājumi, spožas solo pasāžas izaug no tumsības apcirkņiem, episkas un ilgu pilnas pastorāles ainas aizved pie ziemeļu dabas tēliem.

Foto: JĀNIS RAMANOVSKIS

Gaidāmi īsteni klaviermūzikas svētki 22. jūlijā pulksten 20.00 ar Osokinu dinastijas izcilajiem pianistiem un kamerorķestri. Trīs Osokinu, divu dēlu un tēva, savienība kļuvusi par pianisma mākslas zīmolu gan Latvijā, gan ārzemēs. Andreja un Georgija Osokina klavierspēle izpelnījusies ievērojamu atzinību starptautiskajā arēnā, bet viņu tēvs Sergejs ir viens no cienījamākajiem mūziķiem Latvijā. Osokinu kopīgajos koncertos allaž skan skaistākais klaviermūzikas zelta repertuārs un klasiskās mūzikas šedevri oriģinālos pārlikumos gan četrrocīgi, gan divām un pat trim klavierēm. Koncertā tiks piedāvāta daudzveidīga klaviermūzikas programma no Johana Sebastiāna Baha līdz pat 20. gadsimta skaņdarbiem. Dzirdēsim Ludviga van Bēthovena cīņasspara pilno kompozīciju, Variācijas un fūgu Mibemol mažorā op. 35, ģeniālā melodiķa Frederika Šopēna kompozīcijas, ritmiski liesmojošo pirmo daļu no Sergeja Rahmaņinova ‘‘Simfoniskajām dejām”, kā arī Joahan Sebastiāna Baha, Volfganga Amadeja Mocarta un Vitolda Lutoslavska skaņdarbus.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Ar Brodvejas mūziklu zelta izlasi 23. jūlijā pulksten 20:00 festivālā viesosies Sāra Foksa un Ērls Kārpenters – izcilas angļu skatuves teātra zvaigznes, pasaulē augstu vērtēti dziedošie aktieri, kuri uzstājušies Karaliskajā Alberta zālē, Londonas Barbican, Glastonberijā un “West End” teātrī, kas līdz ar Ņujorkas Brodveju ir paša augstākā līmeņa mūziklu teātris pasaulē. Mūzikls pamatoti kļuvis par pasaulē iemīļotu žanru, kurā spraigi un aizkustinoši sižeti savijušies ar elpu aizraujošām dejām un emocionāli uzrunājošu mūziku. Klausītājiem tiks piedāvāta panorāmiska programma ar mūziklu šedevriem un amerikāņu muzikālā teātra komponistu skaņdarbiem, kuri latviešu publikai, iespējams, būs atklājums. Pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pults stāsies Roberts Pērviss, kurš diriģējis neskaitāmus iestudējumus slavenajā “West End” teātrī Londonā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: ARRAY/F64

Festivāla noslēgumā 24. jūlijā pulksten 20.00 izskanēs koncerts “Dzimuši Latvijā”, kas kļuvis par šī festivāla tradīciju. Koncertā uz vienas skatuves satiksies dažādu paaudžu mūziķi, Latvijā dzimušie mūzikas spīdekļi – gan jaunie talanti, gan Latvijas koncertdzīves redzamākie mākslinieki, gan latviešu mūziķi ar starptautisku slavu, kuru uzstāšanās dzimtenē vienmēr ir gaidīts notikums. Mākslinieku vidū būs tenori Mihails Čuļpajevs un Aleksandrs Antoņenko, pianisti Evelīna Jēkbsone, Georgijs Osokins, viena no jaunās paaudzes spožākajām dziedātajām, soprāns Ilze Grēvele-Skaraine, izcilā čelliste, šī gada Lielās mūzikas balvas laureāte Margarita Balanas, sitaminstrumentāliste un balerīna Sonja Misiņa. Jūrmalas festivāla orķestri diriģēs Berlīnes Komiskās operas galvenais diriģents Ainārs Rubiķis.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, bilesuparadize.lv.

Svarīga informācija!

Svētdien, 17. jūlijā pulksten 4.45 no rīta Dzintaru pludmalē notiks pasaulslavenās ērģelnieces Ivetas Apkalnas saullēkta koncerts jūras krastā. Lai palīdzētu mūzikas gardēžiem nokļūt uz šo bezmaksas koncertu, pulksten 3.45 no Rīgas Centrālās stacijas Jūrmalas virzienā izbrauks īpaši norīkots vilciens. Nokļūšanai uz šo vilcienu no pulksten 3.15 būs atvērta Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas ieeja A tunelī. Dzintaru pludmale ir ērti sasniedzama gan no Majoru, gan Dzintaru stacijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm