tv3.lv

Miķeļdienas svinības Brīvdabas muzejā

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 24. septembrī no pulksten 10.00 līdz 17.00 tiks svinēti rudens saulgrieži jeb Miķeļdiena. Dodies uz Miķeļdienas tirgu, rudens ražas zupas baudīšanu un visdažādākajām aktivitātēm lieliem un maziem muzeja Kurzemes zemnieka sētā, Vidzemes zemnieka sētā un Latgales ciemā.

22. septembrī 12:28

Kurzemes zemnieka sētas laidarā būs apskatāmas dažādu šķirņu aitas, būs radošās darbnīcas bērniem “Kartupeļu vīriņi” un “Improvizēts leļļu teātris ar pašu darinātām lellēm”. Rudens stāstu darbnīcā varēs klausīties stāstus un pasakas par rudens darbiem un tradīcijām, būs arī sacensības aitu vilnas maisu mešanā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Vidzemes zemnieka sētā notiks radošās darbnīcas bērniem “Svētku galdauta gleznošana” un “Māla kliņģeru veidošana”, būs leļļu izrāde, Rudens stāstu darbnīca, iespēja klausīties un iesaistīties folkloras kopas “Kokle” un ģimeņu studijas “Garataka” priekšnesumos, bet pulksten 11.00 varēs doties īpašā ekskursijā “Maizes ceļš”, kas vedīs no Vidzemes zemnieka sētas līdz Pakalnu dzirnavām.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Latgales ciemā būs sabraukuši īstenie latgalieši ar devīzi “Latgalīši Reigā brauc!”

Tur būs latgaliešu Miķeļdienas tirgus, lustes un danči, Latgales amatnieku meistarklases – savu amatu rādīs kokamatnieks un podnieks, tiks demonstrētas senas tehnikas prievīšu pīšanā, vitrāžu izgatavošanā, sveču liešanā. Visas dienas garumā skanēs latgaliešu mūzika un būs danči ar kapelu “Dziga” no Rēzeknes. Konkursi ar iespēju saņemt balvā amatnieku izstrādājumus. Latgaliešu valodas ātrie kursi. Amatnieku darinājumi un mājražotāju gardumi. Viesmīlīga gaisotne kā Latgalē!

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Muzejā būs arī izstādes. Tikai 24. septembrī 12 gadus jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Marats glezno” būs pie Nidas dūmistabas, savukārt Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” skolēnu darbu izstāde būs izvietota Latgales ciemā pie Zvirgzdenes klēts. Muzeja izstāžu zālē izstāde “Ziemas transports zemnieka sētā 18.-20. gs.” būs skatāma līdz nākamā gada februārim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm