tv3.lv

Rīgā uzstāsies ukraiņu rokgrupa "Okean Elzy"

Arēnā Rīga 21. augustā tūres “Help for Ukraine” ietvaros uzstāsies populārā ukraiņu rokgrupa “Okean Elzy”.

11. augustā 11:55

Visa peļņa no koncerta biļešu tirdzniecības un mākslinieku honorārs tiks ziedots, lai palīdzētu Ukrainas bērniem, kuri cietuši karā, kā arī medicīnas iestādēm, kuras sniedz medicīnisko palīdzību ikvienam karā cietušajam, Ukrainas aizstāvjiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mūsu tūres ietvaros mēs primāri vāksim līdzekļus palīdzībai Ukrainas bērniem, kuri cietuši kara dēļ, kā arī atgādināsim pasaulei, ka ukraiņi šodien cīnās ne tikai par savu valsti, bet arī sargā demokrātiju, brīvību un attīstību visā Eiropā un pasaulē. Mēs esam pateicīgi Latvijai, visiem latviešiem, kuri mums palīdz tagad, un arī palīdzēja jau no 2014. gadā! Paldies jums!”, uzsver  grupas līderis Svjatoslavs Vakarčuks.

Pirmais grupas “Okean Elzy” koncerts notika tikai divus mēnešus pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā – 24. aprīlī vietā, kas kļuvusi par patvērumu daudziem Ukrainas iedzīvotājiem Krievijas raķešu uzlidojumu laikā – Kijivas metro. Koncerts “I все буде добре” tika translēts tiešraidē, to skatījās cilvēki vairāk nekā 22 valstīs. Translācijas laikā tika saziedoti vairāk kā 9 miljonu Ukrainas grivnas, kas sniedza iespēju iegādāties medicīnas preces un līdzekļus bērnu slimnīcām Mikolajevā un Zaporožjā. Tieši uz šīm slimnīcām tiek sūtīti ievainotie un bērni ar amputācijām, kas cietuši okupantu apšaudēs Ukrainas austrumu un dienvidu daļā.

Grupas līderis Svjatoslavs Vakarčuks kopš Krievijas iebrukuma sākuma Ukrainā pievienojies teritoriālajai aizsardzībai, viņš piedalās okupēto teritoriju atgūšanā, atbalsta aizsargus un sniedz brīvprātīgu palīdzību, kā arī viņš turpina iedvesmot karavīrus un Ukrainas tautu ar savu mūziku, uzstājoties uz ielām un viesojoties pie tiem, kuri aizstāv savu dzimteni. Viņš dara to, kas vislabāk sanāk – ar mūziku iedvesmo un reizē nomierina.

Kopš jūnija izskaņas grupa ik pa brīdim sniedz koncertus dažādās Eiropas valstīs tūres “Help for Ukraine” ietvaros, viņi jau paguvuši viesoties Polijā, Vācijā, Austrijā, Beļģijā, Spānijā, bet 21. augustā viesosies Latvijā. Turklāt pirms pāris dienām grupas līderis tika aicināts uz skatuves grupas “Coldplay” koncertā Briselē, kur izpildīja vienu no saviem hitiem “Obiymy”, uzsverot, ka viņš tic, ka izdosies uzvarēt karā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Okean Elzy” solists ierakstījis arī video sveicienu Latvijas iedzīvotājiem, kuri sniedz palīdzību Ukrainai, sakot paldies par visu un cer, ka tiksimies koncertā Rīgā.

Grupas Океан Ельзи / Okean Elzy solists Svjatoslavs Vakarčuks saka paldies visiem latviešiem par atbalstu Ukrainai un aicina uz koncertu Arēnā Rīga 21. augustā labdarības tūres “Help for Ukraine” ietavaros!Biļetes uz koncertu pieejamas Biļešu paradīzes vietnē.#StandWithUkraine

Posted by Welldone Events on Wednesday, July 13, 2022

Savukārt, jūlija izskaņā grupa publicēja savu jaunāko video klipu dziesmai “Квіти мінних зон”, kas uzrakstīta pirms pāris gadiem un bija plānots to izdot šī gada sākumā jaunā albumā. Video pamatā ir režisora Oļega Tomina ideja, kad video stāstā vienlaicīgi notiek notikumi divās dimensijās – dzīve, kas turpinās, un cīņa Ukrainas brīvības un neatkarības kara frontēs.

Video ir arī dokumentālie kadri, kas uzņemti Donbasā.

“Okean Elzy”- viena no populārākajām ukraiņu rokgrupām, kuras klausītāji ir visā pasaulē. Viņu mūzika aizrauj un savieno, bet unikālais skanējums un spēcīgie vārdi skar dvēseles dziļākās dzīles. Grupas koncerti vienmēr ir emocionāls piedzīvojums, piepildīts ar sirsnību un mīlestību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs.

Koncertu organizē aģentūra “Welldone”, kas iepriekš organizējusi vairāku ārvalstu mākslinieku koncertus Latvijā, piemēram, franču dziedātājas ZAZ, čellu dueta 2Cellos, Marco Rodriges, Klasika tumsā, Briana Meija un Kerijas Elisas u.c., kā arī interaktīvas izstādes, piemēram, “Robotu balle”, “Future Live!”, “Dzīvās sistēmas” un “’Jūras dzelmju noslēpumi”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm