tv3.lv

Salaspils centrā skatāma brīvdabas izstāde "Bioloģijas zinātne – izaugusi Salaspilī"

Salaspils centrā, pie kultūras nama “Rīgava”, līdz septembra beigām visu diennakti katram interesentam un garāmgājējam ir iespēja apskatīt izstādi “Bioloģijas zinātne – izaugusi Salaspilī”.

4. septembrī 14:38

“Daugavas muzejs piedāvā brīvdabas izstādi “Bioloģijas zinātne – izaugusi Salaspilī”, lai atskatītos uz Bioloģijas institūta 50 darbības gadiem, ļaujot katram mazliet ieskatīties laboratorijās, sarežģītajās pētniecības tēmās un zinātnieku paveiktajā. Īpaša vērtība ir izstādē apskatāmais stikla laboratorijas skapis ar priekšmetiem no Bioloģijas institūta telpām,” portālu “tv3.lv” informēja Daugavas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Paula Grābēja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Miera ielas malā Salaspilī jau 50 gadus slejas ēka, kas nes Bioloģijas institūta nosaukumu. Pirms gada institūta darbinieki to pameta, līdzi ņemot zinātnisko laboratoriju aprīkojumu, ilgos pētījumu gados iegūtās zināšanās un atziņas, lai Institūts savu darbību turpinātu jau atkal Rīgā.

50 gadu ilgajā periodā Salaspils bija bioloģijas zinātnes mājas un izaugsmes vieta. Laboratorijas mainīja nosaukumus un vadītājus, vivārijā mainījās dzīvnieki, institūts mainīja priekšniekus. Dibināts kā Zinātņu akadēmijas struktūrvienība, 90. gados pārgājis Latvijas Universitātes paspārnē, institūts nemainīgi turējās pie viena galvenā principa – “Lai arī kādi laiki nav bijuši, institūta nostāja visos laikos ir bijusi viena – darīt to, kas Latvijai ir vajadzīgs.” (G.Andruškaitis).

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm