tv3.lv

"Svātki Upītē" ar teātri, simpoziju un starptautisko folkloras festivālu

Šogad Balvu novada, Šķilbēnu pagasta “Upītes kultūrtelpā” tradicionālos “Svātkus Upītie” sāks svinēt 12. augustā un noslēgs 28. augustā.

10. augustā 13:08

Svētku laikā būs iespēja izbaudīt Latvijas Nacionālā teātra, Dailes teātra, “Dirty Deal Teatro” un Latvijas Leļļu teātra izrādes. Norisināsies tekstilmākslinieku un mūziķu simpozijs. Būs stipro skrējiens, amatnieku tirdziņš. Svētku kulminācija starptautiskais folkloras festivāls “Lipa Kust III” ar danču meistarklasēm un danču nakti,  informēja nemateriālā kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors Andris Slišāns.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šogad svētkus atklās Dailes teātris ar izrādi “Elpa”, vēl apmeklētāji svētku laikā izbaudīs Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Tik mīla vien”, “Dirty Deal Teatro” izrādi “Konklāvs”, bet paši mazākie skatītāji tiks iepriecināti ar Latvijas Leļļu teātra izrādi “Naksitrallīši”.

Svētku laikā nedēļas garumā 17. līdz 24. augustam norisināsies tektilmākslinieku un mūziķu simpozijs, kura laikā tiks radīts jauns mākslas darbs – instalācija “Upītes kultūrtelpā”, kurš būs baudāms ar visām maņām – redzi, dzirdi, tausti un ožu.  Simpozijā jaunie mākslinieki strādās kopā ar tekstilmākslinieci un rakstnieci Anneli Slišāni, etnomūziķi Inesi Mičuli, rakstnieku Aldi Bukšu, kulināro brīnumu zinātāju un rakstnieci Mārīti Slišāni, dvēseļu tulku Elīnu Zelču.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Tradicionāli svētku laikā tiks piedāvātas dažādas aktivitātes ģimenēm, meistardarbnīcas, atrakcijas un protams “Stipro skrējiens”.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Svētku kulminācija sagaidāma no 24. augusta līdz 28. augustam, kad norisināsies starptautiskais folkloras festivāls “Lipa kust III”, kurā piedalīsies trīs folkloras kopas no Lietuvas, pa vienai no Polijas un Igaunijas un, protams, Latvijas kopas, kuru skaitā ir festivāla organizētāja #FKUpīte.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Šogad sāk realizēties “Upītes kultūrtelpas” sen lolotais sapnis – Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” pārbūve. Tāpēc “Svātki Upītē” iziet plašumā vairākas aktivitātes tiek pārceltas uz Šķilbēnu pagasta kultūras centru “Rekova” kā arī uz Rugāju un Viļakas brīvdabas estrādēm.

Vairāk par pasākumu šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm