tv3.lv

Aizputē notiks mākslas un amatniecības gadatirgus "Āboļošana"

Aizputē, Atmodas ielā 9 (vēsturisko ēku pagalmā) 10. septembrī no pulksten 10.00 visi laipni aicināti uz mākslas un amatniecības gadatirgu “Āboļošana”. Tā galvenie rīkotāji un āboļošanas tradīcijas iedibinātāja ir “Serde”.

8. septembrī 15:21

“Āboļošanas” programma sāksies pulksten 10.00 ar muzikālo apvienību “Pūt un palaid” un ar Unu Smilgaini notiks Latviešu folkloras krātuves digitālajā arhīvā “Garamantas.lv” pierakstīto ēdienu rekonstrukcijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt, Novadpētniecības skolā ar Ievu Vītolu un Signi Pucenu būs saimniecības darbi un stāsti, un senie Dienvidkurzemes ēdieni un to rekonstrukcijas.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Būs iespēja iepazīst tradicionālos mūzikas instrumentus un Kurzemes melodijas kopā ar Sandru Lipsku un etnomuzikologu Ilmāru Pumpuru no “Skaņumājas”.

“I.Pumpurs un S.Lipska ir muzikanti ar bagātīgu ilgtermiņa pieredzi folkloras kustībā un tradicionālajā muzicēšanā. Abi darbojas grupā “Skaņumājas muzikanti”. Ilgstoši darbojušies arī deju kopā “Dandari”, bet šobrīd nodarbojas gan ar tradicionālās muzicēšanas apmācības programmu izstrādi, gan iedzīvināšanu nevalstiskajā sektorā ar biedrības “Skaņumāja” īstenotiem projektiem,” stāsta “Serdes” pārstāvji.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Ikviens varēs piedalīties ābolu mizošanas sacensības, kuram sanāks garākā miza.

Svētku laikā varēs klausīties tautas mūzikas grupas “Laiksne” koncertlekciju “Putra” un piedalīties deju nodarbībā ar tradicionālās dejas lietpratēju Daci Smirnovu no etnodeju kompānijas “Zeidi”.

Šogad aprit 20 gadi, kopš Aizputē ir “Serde” – starpnozaru mākslas grupa, kas organizē dažādus kultūras un mākslas pasākumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Āboļošana” ir ikgadējs “Serdes” sezonas noslēguma pasākums, kurā katru gadu tiek aktualizētas mākslas, kultūras mantojuma un tradicionālās kultūras kopsakarības jeb parādīts gada laikā paveiktais. Pasākumā būs mākslas izstādes, dažādas darbnīcas, muzikāli priekšnesumi, mākslinieku un amatnieku tirdziņš.

Vairāk informācijas par pasākumu www.serde.lv.

Piedalies darbnīcās un iemēģini aušanu ar tekstilmākslinieci Artu Skuju vai uzzīmē “Serdes” māju kopā ar mākslinieci Gerdu. Būs arī kandžas gatavošanas darbnīca.

Vēlies tikt pie ābolu sula, tad  atnes divus ķočus ar āboliem, vienu ziedo vīnam, otru varēsi izspiest sulai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm