tv3.lv

Atklāts Osokina Brīvības festivāls Ukrainai

25. maija vakarā tika atklāts Osokina Brīvības festivāls Ukrainai, kas līdz 8. jūnijam deviņos koncertos pulcēs neskaitāmus māksliniekus. Izsludināti arī vairāki jaunumi – trīs jauni koncerti, labdarības iniciatīva un vairāk nekā desmit mākslinieki, kuri bagātinās festivāla programmu. Visi festivāla ieņēmumi tiks ziedoti Ukrainas cilvēku atbalstam.

27. maijā 10:13

Festivāla atklāšanas koncertā 25. maijā piedalījās Mariupoles teātra aktrise Anna Nīmajere. ”Pēc visa piedzīvotā dalība šajā festivālā ir kā svaiga elpa. Kara sākumā nevarējām iedomāties, ka Mariupole tiks gandrīz pilnībā iznīcināta. Mēs redzējām, ar kādu naidu tika iznīcinātas mūsu mājas un nogalināti mūsu cilvēki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

16. marts man pašai ir visbriesmīgākā diena, jo tad tika iznīcināta mūsu, aktieru, māja – Mariupoles teātris – bumba trāpīja tieši teātra sirdī – skatuvē. Viņus pat neapstādināja tas, ka pie teātra ar lieliem baltiem burtiem bija uzrakstīts, ka tajā ir bērni. Es atrados tajās briesmās veselu mēnesi. Tagad, esot Latvijā, gribu pateikt paldies visiem, kuri atbalsta Ukrainu un mūsu cilvēkus,” festivāla preses konferencē pauda Anna Nīmajere.

Festivālā piedalīsies vairāk nekā 50 mūziķi un aktieri, kuru vidū ir Dita Lūriņa, Čulpana Hamatova, Ģirts Krūmiņš, Igo, Georgijs Osokins, Ralfs Eilands, Raimonds Tiguls, Žoržs Siksna, Katrīna Dimanta, Ieva Parša, Iveta Cālīte, Roberto Meloni, Katrīna Gupalo, pats Andrejs Osokins, Fiņķis, Rihards Plešanovs, Gints Smukais, Rihards Lībietis, vīru kopa ”Vilki”, grupa ”Sub Scriptum”, īpaši festivālam radītais ”Brīvības stīgu kvartets”, apvienība ”Latvia for Ukraine” ar dziesmu ”Resistance” un igauņu un ukraiņu mūziķu kvartets ”Estonia for Ukraine”, kas Latvijā uzstāsies pirmo reizi.

Ukraiņu mūziķiem un aktieriem festivāla laikā ir iespēja sadarboties ar dažādiem latviešu māksliniekiem un iepazīt Latvijas kultūras dzīvi. Viens no festivāla mērķiem ir dot iespēju ukraiņiem turpināt darboties savā profesijā, lai tā laikā dzimušās sadarbības attīstītu un bagātinātu Latvijas un Eiropas kultūru.

Viens no trīs koncertiem, ar ko papildināta festivāla programma, ir Igo un Katrīnas Gupalo nakts koncerts, kas notiks 5. jūnijā Anglikāņu baznīcā, pirmo reizi savedot kopā uz vienas skatuves abus mūziķus īpaši šim festivālam radītā koncertprogrammā. Tajā izskanēs gan dziesmas no cikla ”Uguns” ar Jāņa Strazda mūziku un Igo vārdiem, gan citas kompozīcijas no Igo repertuāra, kā arī latviešu un ukraiņu tautas mūzika.

Pēc īpašas ”Ola Foundation” iniciatīvas festivālā iekļauti arī divi labdarības koncerti festivāla draugiem un atbalstītājiem ar Katrīnas Gupalo, Andreja Osokina un igauņu un ukraiņu mūziķu kvarteta ”Estonia for Ukraine” piedalīšanos, sniedzot iespēju koncertu viesiem iepazīt gan ”Ola Foundation” mākslas galeriju un jauno telpu kompleksu, gan ziedot Ukrainai īpaši izveidotā Ziedot.lv kontā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Citi festivāla laikā gaidāmie koncerti:

  • Georgija Osokina solokoncerts 27. maijā Klavieru salonā @152,
  • aktrises Čulpanas Hamatovas un Andreja Osokina poētiskā izrāde 28. maijā Melngalvju namā,
  • Katrīnas Gupalo, Andreja Osokina un Roberto Meloni koncerts 3. jūnijā Klavieru salonā @152,
  • ”Dvēseles koncerts” 4. jūnijā Anglikāņu baznīcā,
  • Igo un Katrīnas Gupalo nakts koncerts 5. jūnijā Anglikāņu baznīcā,
  • festivāla noslēguma koncerts 8. jūnijā Hanzas peronā.

Sadarbībā ar Latvijā dzīvojošo ukraiņu biedrību konfederāciju ”Viche” lielāko festivāla koncertu norises vietās – pie Melngalvju nama, Anglikāņu baznīcas un Hanzas perona – īpašos mikroautobusos stundu pirms koncertiem un to laikā būs iespēja ziedot ukraiņiem nepieciešamās lietas. Īpaši tiek aicināts ziedot jaunu vasaras apģērbu, apavus, zeķes, apakšveļu, lukturīšus, portatīvās navigācijas iekārtas, medikamentus (pretsāpju, antibiotikas, asins aizturēšanas), bērnu un pieaugušo autiņbiksītes, lielas mugursomas, konservus, sauso pārtiku, ēdienu ar ilgu glabāšanas termiņu un pārtiku 0-2 gadu veciem bērniem. Visas saziedotās preces tiks nogādātas Ukrainā.

Plašāka informācija par festivālu un tā koncertiem pieejama alartists.com. Biļetes pieejamas visās ”Biļešu paradīze” kasēs un internetā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm