tv3.lv

Augustā Siguldā uzstāsies Džeimss Arturs

24. augustā ar īpašu koncertu Siguldas pilsdrupās Latvijā atgriezīsies romantiskais britu dziesminieks Džeimss Arturs (James Arthur).

24. janvārī 10:44

Ar dziesmu sacerēšanu Džeimss Arturs esot nodarbojies jau no pusaudža gadiem, bet pirmo atpazīstamību jaunietis ieguva ar hitu ”Impossible”, 2012. gadā uzvarot devītajā britu ”X Factor” sezonā. Šī kompozīcija drīz vien uztraucās britu topa virsotnē un joprojām ir vispārdotākais singls šova vēsturē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iegūstot tik stipru slavas un atbalsta kredītu, daudziem jaunajiem māksliniekiem neizdodas to pietiekami mērķtiecīgi izmantot. Tas gan neattiecas uz Arturu. Nākamajā gadā pēc uzvaras iznāca Džeimsa debijas albums, kurā bija iekļauti arī singli ”You’re Nobody ’til Somebody Loves You” un ”Recovery”.

2016. gada nogalē izdotais otrais mākslinieka albums ”Back From The Edge” vienā mirklī kļuva par pirktāko Lielbritānijā un ieguva Platīna statusu virknē citu valstu. Dziesma ”Say You Won’t Let Go” ir mākslinieka līdz šim visveiksmīgākā kompozīcija – ”Spotify” oficiāli klausīta vairāk nekā miljardu reižu. Līdz šim tikai 18 dziesmas sasniegušas miljarda robežu un to bez Džeimsa Artura izdevies tikai tādiem grandiem kā Eds Šīrans, Džastins Bībers un Dreiks.

2018. gadā plašu uzmanību piesaistīja duetā ar Anne-Mariju iedziedātā ”Rewrite The Stars” versija, kas līdz šim brīdim straumēta gandrīz 400 miljonus reižu.

2019. gadā klajā nāca trešais albums ”YOU”, no kura zināmākās kompozīcijas ir ”Naked”, ”Falling Like The Stars”, ”You Deserve Better” un ”Empty Space”. Albumu materiālu pats Džeimss apraksta šādi: ”Es devu albumam nosaukumu ”YOU”, jo atšķirībā no ”Back From The Edge”, kas bija autobiogrāfisks, trešais albums nav vairs par mani. Tas ir par tevi”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pandēmijas laiku Džeimss Arturs pavadījis, aktīvi strādājot. 2020. gada 4. septembrī klajā nāca britu DJ Sigalas singls ”Lasting Lover”, kas zīmīgs ar to, ka Džeimss tajā ne tikai iedziedājis vokālu, bet piedalījies arī tā teksta tapšanā. Kompozīcijas lirikas līdzautoru un producētāju sarakstā minēts arī slavenais skots Luiss Kapaldi.

Savukārt pagājušā gada nogalē – 5. novembrī – pie klausītājiem nonāca jaunākais Artura veikums – pilnizmēra studijas albums ”It’ll All Make Sense in the End”. Kā medijiem paskaidroja pats Džeims: ”[man] bija noteikts žanrs vai virziens, kurā vēlējos iet, proti, sajaukt roku, ģitāras skaņas ar trepu, hiphopu un popu”. No šī albuma lielāko atzinību ieguvis singls ”Medicine”.

Kopumā Džeimsa Artura ieraksti pārdoti vairāk nekā 25 miljonu tirāžā. Katru mēnesi viņa dziesmas klausās 22 miljoni ”Spotify” lietotāju, bet videoklipi lielākajiem hitiem ”YouTube” vietnē skatīti 1,5 miljardus reižu.

Iepriekšējo Džeimsa Artura koncertu Latvijā, kas 2018. gada maijā notika Lucavsalā, apmeklēja aptuveni 30 000 skatītāju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Biļetes uz 24. augustā Siguldas pilsdrupās gaidāmo koncertu .bilesuserviss.lv Izklaides pasta abonentiem būs pieejamas iepriekšpārdošanā no trešdienas, 26. janvāra, plkst. 10.00. Publiskā biļešu pārdošana bilesuserviss.lv sāksies piektdien, 28. janvārī, plkst. 10.00.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm