tv3.lv

Bauskas vecpilsētā notiks "Zemgales Dižtirgus" un "Ciere"

Bauskas Rātslaukumā 10. septembrī no pulksten 17.00 norisināsies “Zemgales Dižtirgus”, bet no pulksten 20.00 līdz 24.00 pilsētas iedzīvotāji un tūristi jau otro reizi aicināti uz “Cieri” – nesteidzīgu pastaigu Bauskas vecpilsētā.

8. septembrī 13:09

Šogad gaismu un klausāmstāstu sinerģijā tiks iepazīti cilvēki, kuru dzīvesgājums kādā mirklī bijis saistīts ar Bauskas namiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Zemgales Dižtirgū” šogad pulcēsies ap 80 mājražotāju un amatnieku. No pulksten 17.00 Bauskas Rātslaukumā varēs iegādāties dažādus gardumus – maizi, sieru, gaļas izstrādājumus, vīnu un arī kādu saldu našķi. Tāpat tiks tirgots apģērbs, dabīgā kosmētika, aksesuāri un rotas. Ar sarunām par Bauskas vecpilsētu un tās bagātīgo mantojumu možu garu tirgus laukumā uzturēs Ansis Bogustovs.

No pulksten 20.00 spožāk iemirdzēsies deviņas ēkas Bauskas vecpilsētā, kurās reiz mitinājušās vai strādājušas izraudzītās personības. Pie katras no tām būs iespēja izlasīt īsu personas aprakstu un noklausīties paša cilvēka vai kāda cita pietuvināta laikabiedra stāstu par piedzīvoto Bauskā. Personību apraksti tapuši sadarbībā ar Bauskas muzeja speciālistiem. Namu stāstu audio arī šogad ierunās novadnieks un aktieris Jēkabs Reinis. Tāpat vecpilsētu atdzīvinās dažādi mākslinieciski akcenti – ērģeļu skaņas, uguns šovs, mīmi, karikatūrists, Bauskas Tautas teātra mēmās etīdes un vēl. Pulksten 23.45 visi cierētāji aicināti pulcēties Rīgas ielā 22 (Zirgu pasts) uz noslēguma šovu neona noskaņās kopā ar ritma apvienību “Pulsa efekts”.

Ņemot vērā pagājušā gada atsaucību, arī šajā reizē apmeklētājiem vērīgi jālūkojas ne tikai uz izgaismoto ēku fasādēm, bet arī uz saviem purngaliem, jo katra spožā objekta tuvumā atradīsies vārds vai frāze, no kuriem pastaigas beigās iespējams izveidot kādu izteicienu par Bausku. Pēc veiksmīga maršruta izpildes “Cieres” dalībniekiem būs iespēja piedalīties balvas izlozē un laimēt lidojumu ar gaisa balonu četrām personām. Šajā reizē saliktais teikums ir jāuzraksta uz dalībnieka anketas un līdz pulksten 23.59 jāiemet spožajā kastē pie Bauskas rātsnama. Dalībnieka maršruta karti no pulksten 20.00 būs iespējams saņemt stendā pie Bauskas rātsnama. Izlozes anketa būs uzdrukāta uz maršruta kartes.

Dodoties pastaigā, iesakām līdzi ņemt pildspalvu un lukturīti. Lukturītis var noderēt, lai tumsā atrastu meklētos vārdus vai frāzes, ko tad pēcāk ar pildspalvu piefiksēt uz kartes. Tāpat pildspalva būs nepieciešama, lai aizpildītu anketu un piedalītos izlozē. Vienu laimīgo, kuram kopā ar kompāniju tiks dāvāta iespēja apskatīt Bausku no putna lidojuma, tiešraidē izlozēsim īsu mirkli pēc “Cieres” noslēguma, 11. septembra pulksten 00.15. Tiešraide tiks translēta Bauskas Kultūras centra sociālās platformas “Facebook” lapā (faceboo.com/kultura.bauska), un to vadīs Ansis Bogustovs.

Piedāvājam septiņas idejas, ko apskatīt Bauskas pusē. Arī šajā nedēļas nogalē Bauskas pilī notiks augu vainagu darināšanas meistarklase, kurā katram būs iespēja izgatavot vainagu no smaržīgiem garšaugiem un ārstniecības augiem, iedvesmojoties no renesanses laika mākslinieku darbiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm