tv3.lv

Cēsīs notiks mūzikas un kultūras pasākums "Latvijas Vinila diena 2022"

Raidījuma “900 sekundes” muzikālajā sadaļā šorīt studijā ciemojās Mareks Ameriks, “Latvijas Vinila dienas 2022” idejas autors, mūzikas žurnālists Uldis Rudaks un mūziķe Keitija Bārbale, lai pastāstītu par kultūras pasākumu “Latvijas Vinila diena 2022”, kas norisināsies 13. augustā Cēsīs.

12. augustā 9:46

“Adata mūsu acu priekšā dzīvajā nolasa mūziku no plates,” tā par vinila platēm teic U. Rudaks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Otrais “Latvijas Vinila dienas” pasākums notiks sestdien, 13. augustā Cēsīs, mākslas telpā “MALA”, Lenču ielā 11.

Jau no paša rīta, pulksten 10.00, ikviens ir aicināts uz vinila plašu tirdziņu. Dienas gaitā darbosies īpašs improvizēts “vinila radio”, kur DJ Mareks Ameriks tiksies ar dažādiem viesiem un, atskaņojot plates, kopā dalīsies ar stāstiem par mūziku un vinila plašu kultūru, bet pulksten 18.00 notiks īpašs Eduarda Švāna DJ standaps “Līdz kam var novest plates” un vinila DJ sets pirms Vinila dienu noslēdzošajiem Keitijas Bārbales un Jura Simanoviča koncertiem, kas notiek sadarbībā ar festivālu “Kartupeļpalma”.

Juris Simanovičs pazīstams kā grupas “Bērnības Milicija” dziedātājs un ģitārists, bet laiku pa laikam viņš ieraksta arī kādu solalbumu. Iepriekšējais “Kā samierināties ar savu nenozīmību”, ko “Kartupeļpalma” uzskata par labāko 2016. gada albumu, iznāca arī vinila platē ar ekskluzīvu Ivara Veinberga rokām veidotu dizainu masīva koka rāmja veidā, kas jau kļuvis par kolekcionāru retumu, un arī šogad gaidāmais jaunais soloalbums iznāks vinila plates formātā.

Keitija Bārbale ir pēdējo gadu lielākais pārsteigums mūzikas cienītājiem – absolūts tīrradnis ar unikālu sniegumu, kura vairākus desmitus dziesmu ar pašas veidotiem elektroniskajiem pavadījumiem publicējusi “Youtube”, bet koncertos spēlē pavisam citu repertuāru, uzstājoties viena ar akustisko ģitāru. Pērn jau viņa sniegusi savus pirmos lielos publiskos koncertus “Kartupeļpalmā” un citviet, bet šogad Salaspilī, 20. augustā, vēl gaidot sava debijas albuma iznākšanu, viņa iejutīsies pasākuma vadītājas lomā. Keitijas dziesmas šogad ir jābrauc klausīties uz Cēsīm!

Sīkāku informāciju par dalību tirdziņā un pasākumu Cēsīs, m/t “MALA” var uzzināt zvanot pa tālruņiem 25654341 un 26101945

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm