tv3.lv

Dabas muzejā izstāde “Kaktusi un citi sukulenti 2022”

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 25. līdz 29. maijam būs aplūkojama pārsteidzoši dažādo un interesanto augu izstāde “Kaktusi un citi sukulenti 2022”, kas organizēta sadarbībā ar Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrību.

Izstādes atklāšana 25. maijā pulksten 11.00 Latvijas Nacionālā dabas muzeja 1. stāva izstāžu zālē.

Izstādē tiks eksponēti vairāk nekā 400 dažādu sugu un šķirņu kaktusi un citi sukulenti. Būs aplūkojami gan litopši jeb dzīvie akmeņi, gan adēnijas jeb tuksneša rozes, gan par bīskapa cepuri sauktie kaktusi un daudzi citi sukulenti ar interesantiem un zīmīgiem nosaukumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pavasara beigas ir kaktusu ziediem bagātākais un krāšņākais gada laiks, tāpēc izstādes apmeklētājiem būs iespēja tos aplūkot vislepnākajā skatā. Šobrīd kaktusu audzētāju siltumnīcās ļoti skaisti zied adēnija jeb tuksneša roze Adenium obesum. Ja paveiksies, tās ziedus būs iespējams ieraudzīt arī izstādē.

Kaktusi ir samērā viegli kopjama kultūra, tāpēc tos audzēt izvēlas aizvien vairāk cilvēku. Jāievēro vien daži ieteikumi – kaktusiem ļoti svarīgs ir labs apgaismojums, diennakts temperatūras starpība, kā arī vēsa un sausa ziemošana. Zemei jāpievieno daudz sīku šim nolūkam paredzētu akmentiņu, ar papildu mēslošanu aizrauties nav ieteicams, jo tieši akmentiņos ir kaktusiem nepieciešamie barības elementi.

Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrības biedri par 2022. gada augu izvēlējušies Gymnocalycium ģints kaktusus un Gasteria sukulentus. Tāpēc tie izstādē tiks īpaši izcelti. Šie augi ir ļoti populāri gan pieredzējušu kaktusu audzētāju, gan iesācēju vidū. Izstādi papildinās biedrības sanpauliju sekcijas sarūpētie augi.

Izstādē apmeklētāji, konsultējoties ar speciālistiem, varēs iegūt informāciju par dažādu sukulentu iegādi, audzēšanu, pārstādīšanu un citiem jautājumiem.

Sestdien, 28. maijā, pulksten 12.00 izstādē notiks kaktusu pārstādīšanas demonstrējumi.

Izstādes darba laiks:

T., P., S., Sv. – no 10.00 līdz 17.00

C. – no 10.00 līdz 19.00

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm