tv3.lv

Dodies uz Jelgavas 757. dzimšanas dienas svinībām

No 27. līdz 29. maijam ar devīzi “Mēs esam Jelgava” pilsēta svinēs 757. dzimšanas dienu. Plaša pasākumu programma plānota visā pilsētā! Jelgavniekus un pilsētas viesus priecēs multimediāls šovs uz ūdens, radoši Jelgavas kolektīvu priekšnesumi, teātra izrādes, koncerti, muzikālais ekspresis, atrakciju parki, pastaigas, izstādes un izzinošas aktivitātes.

25. maijā 17:00

Gājiens

27. maijā pulksten 17.30 notiks Jelgavas pilsētas svētku gājiens. Tas gadu gaitā ir kļuvis par vienu no galvenajiem svētku notikumiem, pulcējot Jelgavas iestādes, biedrības un organizācijas, skolas un bērnudārzus, mākslinieciskos kolektīvus, uzņēmumus un daudzus citus jelgavniekus, kuri ik gadu kopā mēro ceļu no Lielās un Pulkveža Oskara Kalpaka ielas krustojuma līdz Jelgavas kultūras namam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Koncerts

Brīvdabas koncertzālē ”Mītava” 27. maijā pulksten 20.00 koncerts-veltījums estrādes mūzikas aizsācējai Elgai Igenbergai, kurai pagājušajā gadā apritētu 100 gadi.  Komponistes dziesmas jaunos aranžējumos izdziedās tādi mūziķi, kā Aija Vītoliņa, Mārtiņš Kanters, Normunds Rutulis, Latvijas Nacionālā teātra aktieri Agnese Budovska, Madara Botmane un Raimonds Celms. Biļetes www.bileseparadize.lv vai kasēs.

Studentija Jelgavai

Jelgava ir studentu pilsēta, tāpēc 27. maijā, no pulksten 12.00 līdz 20.00 pie Valdekas pils (Rīgas iela 22) būs eksponēta izstāde “Studenti Jelgavai”, kurā varēs aplūkot dzīvojamo kvartālu maketus un planšetes pilsētas attīstībai.

Savukārt 28. maijā no pulksten 13.00 līdz 16.00 studentu darbu izstāde būs apskatāma pie Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehniskās fakultātes (Jāņa Čakstes bulvāris 5).

LLU tautas deju ansambļa ”Kalve”, vīriešu kora ”Ozols” un sieviešu kora ”Liepa” koncertu Jelgavas pils pagalmā varēs baudīt 28. maijā pulksten 14.00, bet Studentu teātra absurdā ainiņa Murats Hodžirbajevs “Šakāļu uzbrukums” pie Studentu teātra (Jāņa Čakstes bulvāris 7) notiks pulksten 22.00.

Multimediāls šovs uz ūdens

Orģinālizrādi ”Atspulgi” uz Driksas varēs vērot no 27. līdz 29. maijam no pulksten 23.00 līdz 01.00 Skatītāji aicināti to vērot no Pasta salas. Izrādes garums: 7 minūtes ar atkārtojumiem visa vakara gaitā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmo reizi Baltijā, priekšnesumā tiks izmantoti lieljaudas uguns efekti, kur uguns šausies debesīs astoņu metru augstumā. Izrādes mūziku komponējis Gints Saulītis, kurš iedvesmojies no Jelgavas divu upju atspulga mierīgā rituma, pilsētas burzmas un jelgavnieku cilvēciskajiem stātiem, kas neviļus izrādes stāstā modinājis emocijām bagātu, dramatiski trauslu un varbūt pat sentimentālu jūtu atspoguļojumu.

Teātra izrādes

Pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” pagalmā (Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 16A) 27. un 28. maijā pulksten 21.00,  notiks Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izrāde Lelde Jauja “Nelegālais koris”. Tā vēstīs par Covid-19 pandēmijas laiku, kad Latvijā izsludināts ārkārtējais stāvoklis, un no tā izrietošie cilvēku pulcēšanās ierobežojumi. Darbības vieta – nomaļa garāža. Jauktā kora diriģents ir noorganizējis kora mēģinājumu, riskējot par to tikt sodīts. Uz mēģinājumu ierodas tikai neliela daļa dziedātāju. Diriģents ir aizkustināts par cilvēku dziedātdegsmi, lai gan dziedātāju ierašanās patiesie iemesli atšķiras. Režisore – Dace Vilne.

Deju koncerts

Labākie Latvijas tautas deju ansambļi satiksies Jelgavā 28. maijā pulksten 19.00 brīvdabas koncertzālē ”Mītava”, kur norisināsies par tradīciju kļuvušais koncerts ”Mēs mīlam dejā”. Šogad jubilejas koncertā deju ansambļi iemirdzēsies ne tikai 2023. gada Deju svētku, bet arī savās jaunākajās un skaistākajās dejās. Piedalās: TDA ”Lielupe”, ”Dancis”, ”Teiksma”, ”Rotaļa”, ”Vektors”, JDK ”Sadancis”, DA ”Daiļrade”, VPDK ”Mana Rotaļa”. Biļetes www.bilesuparadize.lv vai kasēs.

Šogad Jelgavas dzimšanas dienas pasākumu kalendārs ir notikumiem bagāts. Amatiermākslas kolektīvu uzstāšanās pilsētas kvartālos, 3×3 basketbola turnīrs, sacensības paraburāšanā, Jelgavas Bigbenda koncerts, Svētku Andele, BMX paraugdemonstrējumi – šos un daudzus citus svētku pasākumus meklē vietnē Jelgava.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm