tv3.lv

Foto: izskanējis estrādes dīvas Margaritas Vilcānes jubilejas koncerts

Otrdien, 25. janvārī, Lielajā ģildē, godinot izcilo latviešu dziedātāju Margaritu Vilcāni, iemīļotie mūziķi – maestro Raimonds Pauls, dziedātāji Intars Busulis, Normunds Rutulis, Daumants Kalniņš un daudzi citi – priecēja klausītājus jubilejas koncertā ”Margarita. Melodija. Mode”.

26. janvārī 13:00

Izcilās dziedātājas jubilejas koncertā klausītājus priecēja Normunds Rutulis, Intars Busulis, Daumants Kalniņš, koris ”Anima”, instrumentālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā un, protams, pati jubilāre.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdzās Margaritai Vilcānei uzstājās arī īpašie viesi – modes māksliniece Asnāte Smeltere un maestro Raimonds Pauls. Koncerts norisinājās kā jubilāres un citu mākslinieku saruna, kurā savijās tādas populāras dziesmas kā ”Par pēdējo lapu”, ”Paliec un neaizej”, ”Baltā saule” un citas.

Vilcāne ir sava laika skatuves ikona, kura reti kuru atstāja vienaldzīgu. Cilvēku atzinību Latvijā un ārpus tās viņa iemantojusi gan izcilo vokālo dotību, gan krāšņo skatuves tērpu dēļ.

No 60. gadu beigām Ārija Punenova, dziedātājas sirdsdraudzene un Rīgas Modeļu nama māksliniece un modele, bija atbildīga par katru modelēto un izgatavoto Margaritas tērpu. Abas mākslinieces satikās 1967. gadā Monreālā ”Expo” izstādes laikā, kur Margarita uzstājās kā dziedātāja, bet Ārija – kā modele.

No 29. janvāra līdz 26. februārim Lielās ģildes Baltajā zālē aplūkojama multimediāla Margaritas Vilcānes koncerttērpu izstāde, kas akcentē modes unikālo vietu estrādes jomā 20. gadsimta otrajā pusē. Izstādē skatāmi divdesmit četri skatuves tērpi, ar kuru palīdzību tiek atklāts dialogs starp dziedātāju un Āriju Punenovu un tie kalpo kā liecība par modes vietu unikālajā estrādes žanrā.

Izstādē apskatāmi tērpi no dažādiem periodiem un katrs no tiem ir veltīts atsevišķai koncertprogrammai vai pat konkrētai dziesmai. Tērpi ir abu mākslinieču kopdarbs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat izstādē apskatāmas tērpu anotācijas, kurās apkopoti Margaritas Vilcānes un Latvijas Mākslas akadēmijas modes mākslas studentu komentāri par tērpu stilistisko aspektu un padomju laikam nepieciešamo radošo attapību to izveidei. Izstādes veidotāji – Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas, Modes mākslas, Grafikas un iepakojuma specialitāšu studenti un mācību spēki. Idejas autores – Barbara Ābele un Sintija Šustiņa.

Izstādes telpas iekārtojums veidots, ievērojot 20. gadsimta otrās puses popkultūrai raksturīgos estētiskos principus, atklājot konkrētam laikam raksturīgos izteiksmes līdzekļus un tehnoloģiskās iespējas, izmantojot tolaik populārās krāsas un gaismas valodu.

Izstāde apskatāma otrdienās no plkst. 12.00 līdz 15.00 un koncertu norises laikā. Izstāde būs apskatāma arī divās īpašās dienās, 29. janvārī un 19. februārī no plkst. 12.00 līdz 15.00, klāt esot idejas autorēm un modes māksliniecēm, kas sniegs stāstījumu par tērpiem. Grupu (ne vairāk kā 10 cilvēku) iepriekšpieteikšanās jāveic, rakstot uz e-pastu [email protected] Biļetes cena 3 eiro, skolēni, studenti, seniori un grupas biļetes var iegādāties ar 30% atlaidi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm