tv3.lv

Jaunpilī viduslaiku ķecerības un mistērijas

Jaunpilī, Latvijā vecākajā viduslaiku pilī, 13. augustā pulksten 12.00 notiks grandiozi viduslaiku svētki “Grāfa Kaliostro ķecerības.” Pārsteidzoša programma ar viduslaiku kaislībām, bruņinieku cīņām, modes skati, garšu, skaņu un mākslas baudīšanu līdz pat rītausmai. Pikantu noskaņu piešķirs grāfa Kaliostro izdarības, par kura viesošanos Latvijā pirms vairākiem simtiem gadu joprojām klīst leģendas.

9. augustā 7:58

“Viduslaiku svētki cilvēkus piesaista ar savu vērienu, īpašo enerģiju un kaislībām. Tie ļauj uz mirkli pārcelties uz laiku, kad dāmas ietērpās skaistās garās kleitās, vīrieši ikdienā nēsāja sev līdzi zobenus. Jaunpils, kur senatnīguma elpa ir ikvienā akmenī, ir īstā vieta šādiem svētkiem! Runājot par Kaliostro, šķiet, ka mums, ir daudz kā kopīga. Mīlestība pāri visam,” saka aktieris Gints Grāvelis, kurš iejutīsies Kaliostro ādā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Svētki sāksies, kad tiks atvērti vārti uz viduslaiku amatnieku tirgu pie senajām ūdensdzirnavām. Tur varēs ne tikai iepirkties, bet arī līdzdarboties dažādās seno amatu darbnīcās. Varenas lielgabalu zalves tieši divos dienā aicinās pils teritorijā, kur viesus pārsteigs vēderdejotāju priekšnesumi, leģendārās bruņinieku cīņas un viduslaiku modes tērpu skate, kuru demonstrēšanā solās piedalīties sabiedrībā pazīstamas dāmas. Tas, kādas ķecerības ir prātā grāfam Kaliostro, atklāsies tikai 13. augustā.

Viduslaiku svētku kulminācija skanēs grupas “Kanisaifa” koncerts ar bungu perkusijām un lāpu gaismām pils senajā pagalmā.

Jaunpils kultūras un mārketinga kuratore Inese Gintere norāda, ka Viduslaiku svētku tradīcija Jaunpilī ir tik sena, ka grūti pat atcerēties kur meklējami to pirmsākumi.

“Spējam uzņemt vairāk nekā tūkstoti svētku apmeklētāju, jo Jaunpils pils komplekss ir unikāls ar savu plašo teritoriju, dažādām senām un skaistām vietām, autentiskajiem viesnīcas apartamentiem, izklaidējošām ekskursiju programmām un izslavēto viduslaiku un mūsdienu ēdienkarti pils krogā,” stāsta I. Gintere.

Svētkos ir aicināti iesaistīties visi Jaunpils iedzīvotāji, dekorējot savus pagalmus, mājas, ielas, ēkas ar ziediem, karodziņiem, senām lietām, lai kopīgi radītu atmosfēru tik nozīmīgiem svētkiem kā Viduslaiku svētki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz šo pasākumu sagaidām jo daudzus Viduslaiku svētku apmeklētājus no visas Latvijas, kuri ar nepacietību gaida un plāno šo notikumu.

Biļetes iespējams iegādāties no 2. augusta gan Jaunpils pilī, gan www.bezrindas.lv .

Vairāk informācijas par Viduslaiku svētkiem www.jaunpilspils.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm