tv3.lv

Liepājā Multimediāls koncertšovs "Gadalaiki"

Koncertšovs “Gadalaiki” 1. jūlijā pulksten 19.00 notiks Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Šajā vakarā klasiskās mūzikas hiti sastapsies ar mūsdienu tehnoloģijām, kopā veidojot krāšņu, visiem gadalaikiem veltītu gaismu, video un skaņu koncertnotikumu.

30. jūnijā 13:33

Uz skatuves kāps pianists Vestards Šimkus un viena no spožākajām Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolniecēm – Darja Smirnova, kā arī Liepājas kamerorķestris.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmā koncerta daļa būs veltīta meditatīvajam Latvijā mīlētā komponista Pētera Vaska klavierdarbu ciklam “Gadalaiki”. To atskaņos virtuozais pianists Vestards Šimkus, bet īpašu gaismu šovu skaņdarbam veidos divkārtējs Latvijas teātru “Spēlmaņu nakts” balvas laureāts kategorijā “Gada gaismu mākslinieks” – Mārtiņš Feldmanis.

Savukārt, koncerta otrajā daļā Darjas Smirnovas un Liepājas kamerorķestra izpildījumā skanēs Antonio Vivaldi “Gadalaiki” – četru vijolkoncertu cikls “Pavasaris”, “Vasara”, “Ziema” un “Rudens”. Tas ir viens no populārākajiem klasiskās mūzikas opusiem, kas piedzīvojis neskaitāmus ieskaņojumus un interpretācijas visā pasaulē. Komponējot šo vēlāk tik slaveno mūziku, Vivaldi sirsnīgi izpriecājies, zīmējot dabas un sadzīves ainas, un partitūrā ierakstot arī vārdisku to atšifrējumu. Šajos skaņdarbos netrūkst ne harmonijas, ne izdomas.

Arta Dzērves veidotais videodarbs ietver fragmentus no performances, kas koncertšovā “Gadalaiki” papildinās slaveno Antonio Vivaldi vijolkoncertu ciklu “Gadalaiki”. Savukārt, par skaņdarba vizuālo noformējumu kopā ar Arti Dzērvi rūpēsies vēl trīs citi atzīti pašmāju videomākslinieki – Ineta Sipunova, Vikijs (Viktors Keino) un Mīnus Astoņi (Andris Vētra).

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Koncertšovs sākotnēji bija plānots 2020. gada martā, bet pandēmijas dēļ tā norises laiks vairākkārt tika pārcelts. Uz koncertu 1. jūlijā aicināti visi biļešu īpašnieki, uzrādot biļetes, kas iegādātas uz jebkuru no koncerta iecerētajiem datumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm