tv3.lv

Mežaparka Lielajā estrādē notiks uzvedums ”Dziesma dejo. Deja skan”

Pasākuma dalībnieki atzīst, ka Mežaparka estrādē esot sutīgs, bet vakardien šajā ziņā ir bijis sliktāk, jo mēģinājumi bija garāki un sākās vēl agrāk. Patlaban, īsi pirms koncerta sākuma, gaiss Mežaparka Lielajā estrādē ir elektrizēts, jaušams atkalredzēšanās prieks. Gandrīz vairs neticami, ka pēc vairākiem gadiem, strādājot attālināti Covid-19 apstākļos, 6000 dalībnieki atkal satiekas vienuviet klātienē Mežaparka Lielajā estrādē. Šeit ir arī dalībnieki no Ukrainas.

“Šis bija ļoti patīkams, aizraujošs, skaists, tiešām ļoti īpašs notikums. Dzirdot Ukraiņu dziesmas pantiņu, bija ļoti aizkustinoši,” vakardien uzveduma ģenerālmēģinājumā piedzīvotajā dalās no Ukrainas atbraukusi dziedātāja, norādot, ka šeit – Latvijā – jaušamais miers ir milzīga privilēģija.

Koncerts ir īpašs ar to, ka deja tajā saplūst ar dziesmu – kori mēģinās spert kādu soli, bet dejotāji arī dziedās, un koncertuzveduma nosaukums “Dziesma dejo. Deja skan” ir šīs formas apzīmējums. Repertuāru veido plaši zināmi koru un deju pasaules numuri, kā arī jaunrade, tādēļ komponists un muzikālās daļas vadītājs Uģis Prauliņš ir izveidojis vienotu skaņas dizainu visam koncertuzvedumam.

Mežaparka Lielajā estrādē to izpildīs 12 mūziķu sastāvs, 53 kori un 105 deju kolektīvi no visas Latvijas, kā arī 10 ārzemju koru un deju kolektīvi. Tas paredz, ka arī koris pārvietosies vienā laukumā ar dejotājiem. Skatītāji šoreiz sēdēs atjaunotās Mežaparka Lielās estrādes korim paredzētās vietās, bet dalībnieki dejos laukumā, kur parasti atrodas skatītāju soli. Lai apmeklētājiem nodotu emocionālo vēstījumu, viss uzvedums notiks dzīvajā izpildījumā.

Vērienīgais notikums, kurā nebijušā formā savienojas divas tradīcijas – dziesma un deja, notiks no 4. līdz 6. augustam Mežaparka Lielajā estrādē, pulcējot vairāk nekā 6000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm. Dalībnieki demonstrēs gan labi pazīstamu repertuāru, gan speciāli šim notikumam veidotu jaunradi, kurai muzikālās daļas autors ir vairākkārtējs “Grammy” balvas nominants Uģis Prauliņš un horeogrāfs Agris Daņiļevičs.

Režisoriskā vadlīnija ir šūpoles, kas šūpo latvieti starp pagātni un tagadni, zemi un debesīm, pļāvām un mežu galotnēm, šo un to sauli, ziemu un vasaru, bērnību un vecumdienām, starp Latviju un svešumu, starp deju un dziesmu. Par latvieti, kas dzied un dejo – godos, skumjās, darot darbu, iemīlējies un ejot dabā. Koncertuzvedumā tiks izmantoti šo horeogrāfu un komponistu darbi: Uldis Žagata, Aija Baumane, Uldis Šteins, Raimonds Pauls, Mārtiņš Brauns, Emilis Jūlijs Melngailis, Imants Kalniņš, Jāzeps Vītols un citi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm