tv3.lv

Piecas idejas brīvdienām: pastaigas Rīgas parkos un apkaimēs

Šajā nedēļas nogalē Arkādijas parkā var piedzīvot multimediālu pastaigu “Nakts parkā”. Vērmanes dārzā gadatirgu darbosies īpašs bērnu karuselis, bet Rātslaukumā un Līvu laukumā vari klausīties īpašu perkusiju priekšnesumu. Čiekurkalnā būs apkaimes dārza svētki vai vari doties īpašā Daugavkrasta pārgājienā no Sarkandaugavas līdz Vecmīlgrāvim.

12. augustā 14:18

Multimediāla pastaiga “Nakts parkā”

Arkādijas parkā 12. un 13. augustā no pulksten 20.00 līdz 3.00 ikviens tiek aicināts uz multimediālu pastaigu “Nakts parkā”, kur ikviens varēs izbaudīt interaktīvu skaņas un gaismas pieredzi, kas atklās Rīgas parku nakts dzīves dažādību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vērmanes dārzā darbosies bērnu karuselis – viduslaiku Rīga miniatūrā

Trīs Dienas, no 12. līdz 14.augustam, Vērmanes dārzā tiks uzstādīts bērnu karuselis. Tā autors ir Ivars Mailītis.

Karuselis – tas ir neliels ieskats viduslaiku Rīgā -, kad tā bija tirgotāju pilsēta, tāpēc pats mākslinieks karuseli dēvē par viduslaiku Rīgu miniatūrā.

karuseļa autors Ivars Mailītis

“Tajā iekļautas trīs galvenās ēkas: Melngalvju nams, Trīs brāļi un Dannenšterna nams, kura tolaik bijusi lielākā noliktava pilsētā. Pašā karuseļa vidū ir trīs baznīcas: Pētera, Jēkaba un Doma baznīca. Visas minētās vēsturiskās ēkas ir iekļautas tūristu ceļvedī un tās pazīst ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis.”

Karuselis uzstādīts uz lielas ripas, kas griežas ap asi. Uz tās novietoti seši zirdziņi. Apkārt karuselim ir mūris ar trim torņiem. Izmērot karuseļa augstumu, augstākais gailis atrodas 7 m augstumā no zemes.

Lai papildinātu Rīgas stāstu, blakus karuselim būs novietots četru gadalaiku koks, kuram apkārt tiks izvietoti lauku sētas iemītnieki: aitiņas, zirdziņi, truši.

Karuselis tiks novietots Vērmanes dārzā tikai trīs dienas. Tāpēc ikviens bērns, kas vēlēsies pavizināties uz karuseļa, mīļi gaidīti nedēļas nogalē Vērmanes dārzā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tepat šajā laikā notiks gadatirgus Rīgas svētku noskaņās, kurā piedalīsies vairāk nekā 70 vietējie amatnieki no visiem Latvijas nostūriem. Pasākuma laikā skanēs jautra mūzika.

Būs izbraukuma kafejnīca ar tradicionālajiem latviešu ēdieniem un vairākas atpūtas zonas.

Gadatirgus darba laiks: 12. un 13.augustā ir no pulksten 11.00 līdz 19.00. Savukārt 14. augustā no pulksten 11.00 līdz 17.00.

Rātslaukumā un Līvu laukumā grupa “Fills de la Flama” īpašs perkusiju priekšnesums

Foto: STMPHOTOS

14. augustā pulksten 19.00 Rātslaukumā un 15. augustā pulksten 12.00 Līvu laukumā ar īpašu perkusiju priekšnesumu uzstāsies grupa “Fills de la Flama” no Barselonas piepilsētas Hospitalet de Llobregat un tās mērķis ir izplatīt katalāņu kultūru.

“Fills de la Flama” darbības mērķis ir parādīt, ka perkusijas ir efektīva izglītības un socializācijas metode uz tālāko jauniešu līdzdalību. Grupa ir vairāku konkursu laureāti, tostarp iegūta pirmā vieta prestižajā “Contest Percussion Barcelona”.

Paviesojies “Dārza svētkos Čiekurkalnā”

Foto: PUBLICITĀTES ATTĒLS

Sestdien 13.augustā visas dienas garumā Rīgas Centrālās bibliotēkas Čiekurkalna filiālbibliotēkā, tās pagalmā un Bibliotēkas dārzā notiks “Dārza svētki Čiekurkalnā”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Svētkos notiks apkaimi izzinoša ekskursija, radošās darbnīcas un Rīgas Cirka skolas priekšnesumi, būs pieejams grāmatu maiņas punkts. Uz Bibliotēkas dārza skatuves priekšnesumus sniegs čiekurkalnieši: Marlēna un Arvīds Keiņi ar koncertprogrammu bērniem, Agates un Pētera Ozoliņu čellu duets, vietējās skolas – Rīgas 45.vidusskolas skolotāju rokgrupa.

Šogad svētku programmā iekļauta Atmodas laika aktīvista, dzejnieka Jāņa Baltausa piemiņai veltīta izstāde, Sustrupu ģimene izpildīs tautā iemīļotas dziesmas ar Jāņa Baltausa vārdiem. Svētku izskaņā ikviens tiek aicināts uz Čiekurkalna lielo pikniku un zaļumballi dīdžeja Toma Grēviņa vadībā.

RCB Čiekurkalna filiālbibliotēka un ikdienas kultūrtelpa Bibliotēkas dārzs atrodas Čiekurkalna 1.līnijā 64, Rīgā.

Daugavkrastu pārgājiens “No Sarkandaugavas līdz Vecmīlgrāvim”

Svētdien, 14. augustā no pulksten 10.00 līdz 15.00 doties pārgājienā gar Daugavu līdz tās ietekai Rīgas jūras līcī. Šoreiz jauns maršruts vedīs no Alekša skvēra Sarkandaugavā līdz Vecmīlgrāvim.
“Kur tas iespējams, iesim gar Daugavas krastiem, apskatot interesantākos dabas un kultūrvēsturiskos objektus,” stāsta pasākuma vadītājs Aivars Jakovičs.

Foto: ILZE ZVĒRA/F64

Pulcēšanās pulksten 10.00 Sarkandaugavā Alekša skvērā, Tilta un Alekša ielu krustojumā pie pieturas “Sarkandaugava”, kurā piestāj 2., 11., 24. autobuss, tuvumā arī 5. tramvaja pietura.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Finišs ap pulksten 14.00 – 15.00. Vecmīlgrāvī stacijas “Ziemeļblāzma rajonā”. Uz maršruta sākumpunktu vai pilsētas centru būs iespējams atgriezties ar 24. autobusu.

Maršruta garums ap 10 km. Ceļš ved pa ielām, gājēju celiņiem un takām.

Pieteikšanās:
Lūdzam pieteikties pa tālruni 28639532 vai e-pastā [email protected] Pieteikumā lūdzu norādīt dalībnieka vārdu un kontakttālruni. Dati nepieciešami, lai būtu iespējams noskaidrot, vai visi dalībnieki ieradušies, un paziņot par pārgājiena izmaiņām.

Dalība pasākumā. Ja pasākums Tev patika un to novērtē atzinīgi, mēs priecāsimies par Tavu ziedojumu Zaļo pārgājienu projekta turpināšanai – aptuveni 10 eiro strādājošiem un 5 eiro nestrādājošiem. Ja nav iespējas šoreiz ziedot, nebēdā – nāc līdzi, gan jau citreiz būs!
Noteikumi un atbildība:
Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm