tv3.lv

Piecas idejas: kurp doties ar bērniem nedēļas nogalē

Apkopojām piecus interesantus pasākumus, kurus nedēļas nogalē apmeklēt kopā ar bērniem. Var doties uz Ziedoņa muzeju, Zemeņu festivālu Mālpilī, Jūrmalu, Jaunmoku pili vai Siguldas pils kvartālā skatīties izglītojošu rotaļuzvedumu bērniem un viņu vecākiem “Emociju pētnieki”.

30. jūnijā 17:03

Jūrmala aicina baudīt vasarīgas norises kūrortpilsētā

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Jūlija pirmajā nedēļas nogalē, no 1. līdz 3. jūlijam, Jūrmala aicina baudīt sauli un jūru pilsētas pludmalēs, kā arī apmeklēt kultūras un sporta norises.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Piektdien, 1. jūlijā pulksten 19.00 Horna dārzā (Jomas ielā 35) vasaras koncertā izskanēs programma “Vienmēr zaļi”, kurā muzicēs Laimis Rācenājs (balss) un Aivars Hermanis (ģitāra).

Sestdien, 2. jūlijā, pulksten 18.00 Mellužu estrādē (Mellužu prospektā 6) norisināsies mūsdienu deju koncerts, piedalīsies BG deju studija, grupa “Zumba with Ingus” un deju studija “Tēma”.

Tāpat sestdien, 2. jūlijā pulksten 14.00 Jūrmalas pludmales centrā (Kaiju ielas galā) norisināsies ielu vingrotāju sacensības, kurās piedalīsies 25 labākie ielu vingrotāji no astoņām valstīm. Pasākuma apmeklētāji aicināti atbalstīt savus favorītus, piedaloties skatītāju simpātijas balvas noteikšanā, baudīt populāru Latvijas dīdžeju uzstāšanos un Latvijas karsējmeiteņu priekšnesumus, kā arī piedalīties dažādos konkursos.

Savukārt svētdien, 3. jūlijā pulksten 18.00 Dubultu Ev. lut. baznīcā (Baznīcas ielā 13) skanēs ērģeļmūzikas festivāla “Vox Angelica” koncerts “Prelūdija”. Muzicēs ērģelnieki Sandra Baldiņa, Oskars Kalniņš un soprāns Olga Pjatigorska. Programmā – J.S. Bahs, V.A. Mocarts, L. Kerubīni, Š.M. Vidors, A. Kalējs, M. Zariņš.

Nesteidzīgu pastaigu cienītāji var izbaudīt atjaunotā Ķemeru vēsturiskā parka burvību un apmeklēt Ķemeru ūdenstorni, kurā iekārtotas ekspozīcijas par Ķemeru apkaimes vēsturi un izcilām personībām. Apmeklētājiem pieejami divi skatu laukumi 12 un 42 metru augstumā. Augšējā skatu laukuma (42 m) apmeklējums – tikai ar iepriekšēju rezervāciju https://visitjurmala.lv/.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Bērnu dienas Ziedoņa muzejā

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Ziedoņa muzejs Murjāņos 2. jūlijā un 6. augustā no pulksten 12.00 līdz 17.30 gaida mazus un lielus muzeja apmeklētājus uz Bērnu dienu pasākumiem. Īpaši pasākumi bērniem notiks muzeja dārzā un “Dzirnakmeņu” klētī.

“Ziedoņa muzejs runā ar bērniem caur Imanta Ziedoņa vērtību prizmu, un plānojam, ka arī šajos notikumos ar mazajiem muzeja apmeklētājiem kopīgi izzināsim brīnumus un mācīsimies lietu kārtību “Ziedoņa stilā”. Esam izveidojuši dienas programmu, kas būs aktuāla dažāda vecuma bērniem,” par Bērnu dienas pasākumu stāsta muzeja vadītāja Rūta Šmite.

Muzejā bērniem būs iespēja līdzdarboties ar animatoriem, ar kuriem kopā iet rotaļās un dziedāt dziesmas. Muzejā būs iespējams radoši zīmēt, krāsot, griezt un līmēt, kā arī katrs no mazajiem censoņiem varēs apskatīt muzeja rotaļu lāču kolekciju un izveidot savu spēļu lācīti vai sejas masku.

Zemeņu svētki Mālpilī

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Sestdien, 2. jūlijā otro gadu Mālpilī tiks svinēti zemeņu svētki, godinot Latvijas vasaras kulta ogu. Svētku laikā tā apmeklētājiem būs iespēja ne tikai degustēt un iegādāties gardās vasaras ogas, bet doties ekskursijā uz zemeņu laukiem Sidgundā, iepazīties ar amatnieku un mājražotāju piedāvājumu, dienas garumā klausīties koncertus un piedalīties dažādās atrakcijās, savukārt vakarā doties uz lauku zaļumballi.

Zemeņu svētku idejas autore un viena no organizatorēm Kristīne Jonīte – Jurkevica: “Katrai Latvijas vietai ir sava identitāte, savi svētki un darbi ar kuriem lepoties! Mālpilī ir plašākie zemeņu lauki Latvijā un čaklākie uzņēmēji, kuri audzē zemenes. Tāpēc uzskatu, ka ir pamatoti tieši šeit rīkot svētkus par godu vienam no Latvijas vasaras simboliem – zemenei! Vienlaikus godinot darba tikumu un darba augļus!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Svinīga svētku atklāšana paredzēta pulksten 14.00 Mālpils Kultūras centra pagalmā, taču jau pirms tam Mālpils pagasta un Siguldas novada iedzīvotāji varēs darboties un tirgoties Mālpils pagasta sirdī.

No pulksten 20.00 Mālpils Kultūras centra pagalmā uzstāsies ansamblis “Ziņģes brāļi”, bet svētku noslēgumā, no pulksten 21.00 līdz pat 2.00 koncertā-zaļumballē priecēs grupa “Jauno Jāņu orķestris” un leģendārā rokgrupa “Līvi”.

Ar plašo pasākuma programmu var iepazīties šeit. 

Ieeja zemeņu svētku dienas pasākumos – bez maksas.

“Knīpas un Knauķi” aicina uz izglītojošu rotaļuzvedumu bērniem un viņu vecākiem “Emociju pētnieki”.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Siguldas pils kvartālā 3. jūlijā pulksten 11.00 bērni ar vecākiem ir aicināti uz muzikālu un reizē interaktīvi izglītojošu rotaļuzvedumu bērniem un viņu vecākiem “Emociju pētnieki”.

Koncertuzvedums “Emociju pētnieki” stāsta par ziņkārīgu meiteni Emmu un drosmīgu knauķi Lukku, kuri kopīgi apceļo un iepazīst 12 emociju planētas: prieka, dusmu, laimes, bēdu, kautrīguma, draudzīguma, baiļu, miera, uztraukuma, pateicības, skaudības un mīļuma. Uzvedums galvenokārt paredzēts pirmskolas un skolas vecuma bērniem, taču to iespējams vērot arī pašiem mazākajiem klausītājiem un skatītājiem kopā ar saviem vecākiem.

“”Knīpas un Knauķi” vēlas dot Latvijas sabiedrībai jaunas zināšanas, kas palīdzētu mums visiem kļūt emocionāli izglītotākiem, mācīties labāk sarunāties, dzirdēt un saprast vienam otru – kā ģimenē, tā draugu un līdzcilvēku lokā. Jebkurās attiecībās liela loma ir vēlmei un mākai sadzirdēt, uztvert un saprast otru cilvēku, lai mēs visi šajā pasaulē varētu justies labāk. Tāpat katra emocija var būt arī mūsu pašu draugs, ja spējam to atpazīt un izprast,” stāsta projekta idejas autore un Klusuma skolas skolotāja Edīte Putniņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt uzveduma mākslinieciskā vadītāja un horeogrāfe Sanita Sējāne papildina: “Lai ļautu labāk atpazīt un iepazīt šīs daudzveidīgās emocijas, kas valda mūsos, rotaļuzvedumā “Emociju pētnieki” liela loma ir arī izmantotajiem psiholoģiskajiem aspektiem, apzinātas prakses teorijai un arī praktiskas darbošanās piemēriem.”

Uzvedumā skanēs dziesmas no “Knīpas un Knauķi” albuma “Emociju pētnieki”, kas saņēmis “Zelta mikrofons 2022” balvu un atzīts par gada labāko mūzikas albumu kategorijā “Mūzikas albums bērniem”. Tajā emocijas mūzikas valodā ietvēruši 12 komponisti, no kuriem vairāki radījuši daudzu iemīļotas bērnu dziesmas: Andris Sējāns, Līga Celma, Ģirts Bišs, Laura Jēkabsone, Jānis Šipkēvics, Jānis Ķirsis, Anita Rezevska, Jonita Štoma, Edīte Putniņa, Andris Kontauts, Ēriks Ešenvalds un Sanita Sējāne. Visām dziesmām vārdus sarakstījusi bērnu dzejoļu un dziesmu tekstu autore Inga Cipe.

Uzveduma “Emociju pētnieki” galvenie varoņi – vokālā studija “Knīpas un Knauķi”. Dzīvo mūziku izpilda profesionālu mūziķu sastāvs – Andris Sējāns (klavieres), Anrijs Grīnbergs (bungas, perkusijas), Roberts Rasa (basģitāra). Režisore, scenārija autore – Inga Cipe. Mākslinieciskā vadītāja, horeogrāfe – Sanita Sējāne. Scenogrāfs – Mārtiņš Meļķis. Skaņu režisors – Artūrs Sedriks Sinkevičs.

Koncertuzvedums “Emociju pētnieki” norisināsies četrās Latvijas pilsētās:

3. jūlijā pulksten 11.00 Siguldā, Siguldas pils kvartālā;

16. jūlijā pulksten 12.00 Cēsīs, Cēsu pilsētas svētku ietvaros;

17. jūlijā pulksten 11.00 Jūrmalā, Raiņa sētā;

20. augustā pulksten 12.00 Tērvetē, Tērvetes dabas parkā.

Dziesmas no albuma “Emociju pētnieki” klausāmas šeit: Emociju pētnieki

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar plašāku informāciju par koncertuzvedumiem aicinām iepazīties šeit: https://www.facebook.com/emocijupetnieki/

Ģimeņu diena “Zaļā doma” Jaunmoku pilī

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Jaunmoku pils parkā 3. jūlijā no pulksten 11.00 aicina uz Ģimeņu dienu “Zaļā doma”. Tajā tiks popularizēta un stiprināta zaļā domāšana ģimeņu vidū. Būs interaktīva teātra izrāde bērniem, diskusijas, iedvesmu stāsti, praktiskas nodarbes un ekskursija.

No pulksten 11.00 -15.00 Jaunmoku pils muzeja atvērtā krājuma lielizmēra priekšmetu ekspozīcijā būs veicamas praktiskas nodarbes – koka stādīšana, koku zāģēšana, mērīšana u.c., bet pilī skatāmās muzeja vēstures un meža ekspozīcijas.

Pulksten 12.00 mazos pasākuma dalībniekus gaidīs apvienības “Teātris un Es” interaktīvās izrādes “Sunītis un Kaķīte” varoņi – Sunītis un Kaķīte, kas aktīvi līdzdarbosies ar saviem skatītājiem un iesaistīs izrādes notikumos.

Savukārt, pulksten 13.00 biedrība “Zero Vaste Latvija” diskusijās un stāstos vedinās aizdomāties par ikdienas patēriņu un iespējām to samazināt, par atkritumu šķirošanu un problēmām. Otrreizējo materiālu izmantošanas darbnīcā varēs iemācīties izgatavot sev vaska drānu un universālo tīrīšanas līdzekli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ģimeņu dienas ietvaros pulksten 14.00 būs iespēja doties jaunās Mežaparka takas iepazīšanas ekskursijā. Takas pamatā ir ideja par “Atgriešanos dabā un ieklausīšanos”. Tā vedinās doties pastaigā izzinošā un atraktīvā veidā, atgādinot par vērtībām, kas ir līdzās.

Teātris, diskusijas, dalība darbnīcās un ekskursijā būs bezmaksas. Jaunmoku pils muzeja apmeklējums ģimenēm būs par samazinātu ieejas maksu – 20% atlaidi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm